Reklama
Reklama

Obrocz: Pożar drewnianego domu

foto: PSP Zamość foto: PSP Zamość

Do pożaru drewnianego domu doszło 2 marca w miejscowości Obrocz, gmina Zwierzyniec. Właściciel budynku przed przybyciem straży pożarnej próbował gasić pożar wykorzystując gaśnicę.

- Po dojeździe strażacy stwierdzili, że z okien drewnianego budynku mieszkalnego wydobywał się dym. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpili do działań gaśniczych podając prądy wody na drewnianą konstrukcję pomieszczenia objętego pożarem. Jednocześnie druga rota ratowników sprawdziła pomieszczenia na poddaszu oraz dokonała przewietrzenia i oddymienia zadymionych pokoi. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyna tego pożaru był nieszczelny przewód dymowy. Spaleniu uległo: część podłogi oraz część ściany na zbliżeniu z przewodem dymowym. Straty oszacowano na kwotę 15 tys. zł. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

W działaniach trwających niespełna 2 godziny wzięło udział 6 zastępów: 4 z JRG Szczebrzeszyn i Zamość oraz 2 zastępy z OSP: Zwierzyniec i Kosobudy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us