Reklama
Reklama

Przemoc wobec żon

foto: Policja foto: Policja

39-latek z gm. Grabowiec usłyszał zarzuty stosowania przemocy wobec swojej żony. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Zarzuty za znęcanie się nad żoną usłyszał również 32-latek z Zamościa, on także najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

- W miniony weekend mieszkanka gm. Grabowiec powiadomiła policjantów, że mąż bliskiej dla niej osoby znęca się nad nią zarówno psychicznie jak i fizycznie. Mundurowi natychmiast zweryfikowali uzyskane od kobiety informacje. W czasie rozmowy z policjantami ofiara przemocy wyznała, że jej 39-letni mąż od dłuższego czasu w czasie kłótni, które sam rozpoczynał wyzywał ją, poniżał, niszczył przedmioty znajdujące się w domu, popychał i szarpał za ubranie. Mężczyzna podejrzewany o stosowanie przemocy został zatrzymany, wczoraj usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą oraz spowodowania u pokrzywdzonej lekkich uszkodzeń ciała. Również wczoraj na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego na wniosek hrubieszowskiej Prokuratury poprzedzony wnioskiem Policji Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Wczorajszy dzień zakończył się tymczasowym aresztem również dla innego mężczyzny podejrzewanego o znęcanie się nad osobą najbliższą. W tym przypadku Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji o zastosowanie najsurowszego z przewidzianych przez prawo środków zapobiegawczych. Osobą, która najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie jest 32-latek z Zamościa. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że w trakcie awantur z żoną wyzywał ją, groził, popychał i szarpał za ubrania. Po niedzielnej awanturze, którą wszczął będąc pod wpływem alkoholu został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego 32-latkowi przedstawiono zarzuty znęcania się, mężczyzna trafił do aresztu - dodaje rzeczniczka.

Zgodnie z polskim prawem ten, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą podlega odpowiedzialności karnej i może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

1 komentarz

  • W.
    W. czwartek, 07 marzec 2019 10:22 Link do komentarza

    Kiedyś była taka bajka o kijach-samobijach. Jak ktoś coś przeskrobał to one zaczynały działać. Tutaj takie też by się przydały! A jeszcze lepiej gumowa pała - jakby taki oberwał, że aż byłby siny to by się następnym razem zastanowił czy warto wyżywać się nad kimś słabszym i do tego wydawałoby się bliskim.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us