Reklama
Reklama

Coraz więcej osób informuje o pijanych kierowcach

Coraz więcej osób informuje o pijanych kierowcach, fot. Szymon Łyciuk (archiwum, zdjęcie poglądowe) Coraz więcej osób informuje o pijanych kierowcach, fot. Szymon Łyciuk (archiwum, zdjęcie poglądowe)

Policja dostaje coraz więcej informacji o pijanych kierowcach. Zmienia się świadomość ludzi, że nietrzeźwy na drodze to ogromne zagrożenie. Tylko wczoraj zamojscy policjanci sprawdzili trzy zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych kierowców, pochodzące od członków ich rodzin. Odpowiedzialnością wykazały się kobiety, lekkomyślnością panowie.

- W pierwszym przypadku do dyżurnego policji zatelefonowała żona informując, że jej mąż będąc w stanie nietrzeźwości motocyklem wyjechał z domu. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zamojskiego w miejscu zamieszkania. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie, które pokazało w organizmie 31-latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w rozmowie z policjantami wyznał, że spożywał alkohol a następnie wsiadł za kierownicę motocykla i pojechał do lasu. Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mundurowi zatrzymali 31-latkowi uprawnienia do kierowania - informuje podinsp. Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

Kolejne zgłoszenie pochodziło z gm. Miączyn i dotyczyło pijanego rowerzysty.

- Mieszkanka jednej z miejscowości powiadomiła policjantów, że jej 36-letni partner będąc pod działaniem alkoholu wywołał awanturę z domownikami po której wsiadł na rower i odjechał w kierunku pobliskiej wioski. Patrolując trasę, mundurowi napotkali 36-latka siedzącego na przystanku. O wiatę oparty był jego rower. Jak wykazało przeprowadzone badanie mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Obowiązywały go również, aż trzy sądowe zakazy kierowania obejmujące zarówno rowery jak i pojazdy mechaniczne - podała rzeczniczka.

W trzecim przypadku o nietrzeźwym kierowcy powiadomiła córka.

- Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, że jej 41-letni ojciec jeździł samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci sprawdzili zgłoszenie. W chwili policyjnej interwencji mężczyzna przebywał w miejscu zamieszkania. Był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania - wyjaśnia podinsp. Kopeć. 

W każdym z tych przypadków policjanci prowadzą czynności w kierunku podejrzenia kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie takiego czynu grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają, że pijani kierowcy to poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie i zdrowie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us