Reklama
Reklama

Szkolenia i staże dla młodych

Zaplanowano szkolenie na operatora koparko?ładowarki, foto: materiał redakcyjny Zaplanowano szkolenie na operatora koparko?ładowarki, foto: materiał redakcyjny

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny przygotowała ofertę szkoleń i staży dla osób niezarejestrowanych w Urzędzie Pracy, nieuczestniczących w kształceniu i szkoleniu w wieku 18-29 lat. Skierowana jest do osób z wykształceniem minimum gimnazjalnym zamieszkałych na terenie powiatów: biłgorajskiego, chełmskiego, miasta Chełm, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego, włodawskiego, zamojskiego i miasta Zamość.

W ramach projektu ?Szansa dla młodych? przewidziano następujące szkolenia:

1. Operator koparko?ładowarki z egzaminem Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie - 202 godz.

2. Magazynier z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz wózków jezdniowych z napędem silnikowym z egzaminem zewnętrznym UDT - 220 godz.

Uczestnicy będą mieć zapewnione: materiały szkoleniowe, stypendium szkoleniowe i stażowe, zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, pokrycie kosztów badań lekarskich, a także zaświadczenia i certyfikaty o ukończeniu szkolenia.

Po szczegóły odsyłamy do Biura Projektu: Filii Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny w Zamościu przy ul. Pereca 2, pok. 9 (budynek Rektoratu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej), tel. 84 627 18 32, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.fundacja.lublin.pl.

2 komentarzy

 • Kamil
  Kamil środa, 17, maj 2017 17:57 Link do komentarza

  Staż za 800zł netto za 40h w tygodniu?! hahahaha śmiech na sali. Pracodawcy zrobili sobie źródło finansowania z pieniędzy UP. Biorą frajera na staż, umowa się kończy, zwalniamy, bierzemy kolejnego darmowego bezrobotnego naiwniaka i tak w kółko. Druga opcja- kasa na utworzenie stanowiska, pracodawca dostaje kasę na utworzenie stanowiska z UP, podpisują umowę na czas określony, po roku dziękują delikwentowi, bo przecież nie będą mu płacić z ze swoich zysków, które wypracowała firma, albo on sam, bo po co, skoro mają darmowe finansowanie? Opcja 3, szkolenia. To w gestii bezrobotnego jest załatwienie sobie "listu polecającego od pracodawcy z przyszłości", który zobowiązuje się go zatrudnić po odbyciu szkolenia, inaczej zapomnij o jakimkolwiek szkoleniu. Dofinansowanie? Fajne jak jesteś samotną mamą z dzieckiem bez wykształcenia i chcesz otworzyć kolejny zakład fryzjerski, albo kosmetyczny, bo takie osoby dostają dofinansowania w pierwszej kolejności, a to że upadają po roku, bo brakuje i wiedzy i doświadczenia to już się nie mówi. Ważne, że kolejna osoba założyła firmę, a UP pozbył się "bezrobotnego" hurra. Opcja 4 niepełnosprawni, istnieją trzy progi dopłat jakie pracodawca dostaje do osoby niepełnosprawnej (1800 zł ? w przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, 1125 zł ? w przypadku osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, 450 zł ? w odniesieniu do osób z lekkim stopniem niepełnosprawności.) Teraz już wiecie dlaczego na stronie UP są same ambitne staże na sprzątaczkę, pracownika fast fooda, a najchętniej poszukiwaną osobą do pracy jest osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności. Współczesna forma UP to darmowy bank niewolników dla pracodawców, a to wszystko za.....wasze, nasze pieniądze.

 • Faraon85
  Faraon85 piątek, 19, maj 2017 01:42 Link do komentarza

  Ameryki nie odkryłeś. To co opisujesz to cytując klasyka: "Oczywista oczywistość".
  Każdy średnio ogarnięty człowiek wie co i jak się w tym kraju dzieje. Po co się więc tak produkować?
  A UP i tak nie za długo znikną z powierzchni ziemi - od momentu kiedy ubezpieczą wszystkich zdrowotnie za sam fakt posiadania obywatelstwa. Wtedy te miejsca stracą rację bytu ;-)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us