Pociski na polnej drodze

foto: Policja foto: Policja

Cztery pociski odnaleźli wczoraj mieszkańcy gminy Grabowiec, którzy wykonywali prace na drodze dojazdowej do pól w miejscowości Skomorochy Duże. Pochodzą one prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

- Wczoraj w godzinach wieczornych oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze gruntowej w miejscowości Skomorochy Duże wiodącej do okolicznych pól zostały odnalezione cztery moździerzowe niewybuchy o długości około 40 cm. Znaleziska zostały wykopane przez mieszkańców, którzy remontowali tamtejszą drogę. Pochodzą one prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej, który zajmie się neutralizacją pocisków - informuje Joanna Kopeć z zamojskiej policji.

Policja przypomina, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić policję a miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us