Reklama
Reklama

Nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg

fot. archiwum, zdjęcie poglądowe fot. archiwum, zdjęcie poglądowe

Policjanci z Nielisza po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że 26-latek kierujący mercedesem nie posiada uprawnień do kierowania. Nie miał również wymaganych dokumentów pojazdu.

- Wczoraj w nocy policjanci z Nielisza patrolując miejscowość Staw Noakowski zauważyli jadącego mercedesem mężczyznę, który poruszał się ze znaczną prędkością, a na dodatek jego pojazd miał bardzo głośny układ wydechowy. Postanowili skontrolować zarówno kierującego, jak i stan techniczny pojazdu. Jednak, kiedy mundurowi wydali mężczyźnie wyraźne sygnały do zatrzymania się, ten przyspieszył i zaczął uciekać - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Po kilku kilometrach mężczyzna zjechał na polną drogę, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali go - dodaje.

Kierujący mercedesem 26-latek z Zamościa nie posiada prawa jazdy. - Utracił je mocą decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto w czasie kontroli nie miał również dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia pojazdu. I to były, jak sam przyznał, główne powody niezatrzymania się do kontroli - informuje rzeczniczka.

26-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Kontynuowanie jazdy pomimo polecenia zatrzymania pojazdu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za wykroczenia, które popełnił uciekając przed policjantami.

2 komentarzy

  • Artur
    Artur czwartek, 19 lipiec 2018 14:11 Link do komentarza

    Nie popieram jazdy bez prawka ( w sumie to kiedyś miał więc przepisy zna ), ale skoro już zdecydował się łamać prawo to mógł przynajmniej nie rzucać się w oczy :D takim sprzętem i zachowaniem to jak wołanie "zatrzymajcie mnie!"

  • wiedział co robi to teraz
    wiedział co robi to teraz czwartek, 19 lipiec 2018 19:41 Link do komentarza

    do pierdla

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us