Reklama

Pijane rowerzystki na "krajówce"

foto: Policja foto: Policja
Policjanci zatrzymali dwie rowerzystki poruszające się drogą krajową nr 17. Okazało się, że obie były nietrzeźwe. 34-latka miała prawe 2 promile w organizmie, a jej o trzy lata młodsza koleżanka – ponad promil.

- Policjanci z Posterunku Policji w Łabuńskich w niedzielną noc podczas patrolu miejscowości gminy zauważyli na drodze krajowej numer 17 dwie rowerzystki. Z uwagi na późną porę oraz poruszanie się przez cyklistki drogą, gdzie nawet w nocy występuje dość duży ruchu, mundurowi postanowili zatrzymać rowerzystki do kontroli drogowej. Jednym z rowerów kierowała 31-letnia mieszkanka gminy Łabunie, drugim jednośladem – 34-latka z Przeworska. W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od rowerzystek charakterystyczną woń alkoholu. Okazało się, że obie były nietrzeźwe. Starsza z cyklistek w organizmie miała prawie 2 promile, a młodsza ponad promil - informuje Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Teraz kobiety za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest grzywną w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.

1 komentarz

  • Justus
    Justus środa, 12 czerwiec 2024 16:36 Link do komentarza

    Niedziela, alkohol i wiatr we włosach...No to poszalały, że hej! Będą miały wspomnienia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us