Reklama
Reklama

"Manufaktura Satyry" w BWA [ZDJĘCIA]

Otwarcie wystawy w Zamościu, foto: Janusz Zimon, materiał nadesłany Otwarcie wystawy w Zamościu, foto: Janusz Zimon, materiał nadesłany

W zamojskiej galerii BWA można oglądać żyrardowską wystawę będącą pokłosiem Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "Manufaktura Satyry". Eksponowane są prace biorące udział w VIII edycji konkursu, którego temat brzmiał "Żyrardów miasto z czerwonej cegły. Architektura ceglana". Wystawę otwarto w Zamościu w ostatni piątek.

Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "Manufaktura Satyry 2017” podobnie jak w latach ubiegłych zaprosili do pokazania swoich prac (poza konkursem) twórców z Kanady, Francji, Luksemburga, Włoch, Czech, Węgier, Rumunii, Rosji, Litwy, Ukrainy i Turcji. Zwycięzcą ósmej edycji "Manufaktury Satyry" został Andrzej Pijet mieszkający od wielu lat w kanadyjskim Montrealu. Jurorzy orzekli, że cykl jego pięciu rysunków najlepiej odpowiada tematowi konkursu. Są w nim zawarte zarówno charakterystyczne budowle: kościoły jak i magistrat. Jest "miejska legenda” o mieszkańcach miasta stojących od Radziejowic po Żyrardów i podających sobie cegły z rąk do rąk na budowę kościoła farnego.

Ekspozycję w Zamościu można oglądać do końca lutego. Poniżej zdjęcia z wernisażu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us