Reklama

Kilometry dobra w zamojskiej szkole

Największych emocji dostarczył kibicom mecz towarzyski z rodzicami i nauczycielami w roli głównej, foto: materiał nadesłany Największych emocji dostarczył kibicom mecz towarzyski z rodzicami i nauczycielami w roli głównej, foto: materiał nadesłany

Międzynarodowa kampania dobroczynna Kilometry Dobra cieszy się ogromną popularnością i zdobyła sympatię zamojskich uczniów. W akcję włączył się Zespół Szkół nr 3 w Zamościu. Hasło tegorocznej edycji ?Zostań Mistrzem Świata w Dobroci? zmotywowało dzieci i młodzież do wspierania ważnych inicjatyw. 

W ramach kampanii 12 maja zorganizowano festyn sportowo-rekreacyjny dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej, oraz turniej piłkarski dla gimnazjalistów.

Najmłodsi uczniowie "trójki" mieli okazję sprawdzić swą tężyznę fizyczną podczas sportowych zmagań zwinnościowych. Zawodnicy rywalizowali w sztafetach, a na swojej drodze napotykali przeróżne zadania, jak przeplot przez szarfę, toczenie krążka, czy balona, a nawet układanie puzzli, gdzie myślą przewodnią była symboliczna złotówka. Uczniowie zdobywali kolejne punkty, przeliczane na kilometry dobra. Nie szczędzili sił i wytrwałości w dążeniu do zdobycia jak największej ilości kilometrów.

Do akcji przyłączyli się również gimnazjaliści. Najlepsi piłkarze z każdej klasy rozegrali międzyklasowy turniej piłkarski. W strugach deszczu 6-osobowe zespoły walczyły o tytuł mistrza szkoły. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, każda drużyna walczyła o każdy punkt i każdy ?kilometr dobra?, a tym samym o ?złote zwycięstwo?. 

Największych emocji dostarczył kibicom mecz towarzyski z rodzicami i nauczycielami w roli głównej. Drużyna ?seniorów?, po wspaniałych i skutecznych akcjach podbramkowych i imponujących, celnych strzałach uzyskała prowadzenie i wynikiem 6:2 pokonała szkolną reprezentację piłkarską z klas 1-3 Gimnazjum.

Rywalizacji sportowej towarzyszyły dodatkowe atrakcje, m.in. pokazy aerobiku i występy taneczne oraz akrobacje sportowe. Za symboliczny dar serca można było zakupić uczniowskie prace z wikliny, oraz wiosenne kwiaty i słodkie przysmaki, które znalazły się na kiermaszu.

Finał IV Ogólnopolskiej Kampanii Kilometry Dobra odbędzie się na Rynku Wielkim 4 czerwca 2017r.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us