Zamość: Podpalono punkt szczepień i siedzibę sanepidu

foto: UM Zamość, archiwum foto: UM Zamość, archiwum

Nieznany sprawca podpalił mobilny punkt szczepień i siedzibę Sanepidu w Zamościu. Do incydentu doszło dziś w nocy. Sprawę skomentował podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

- Znowu doszło do bardzo bandyckiego aktu w Zamościu, gdzie sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz zaatakował punkt szczepień. Rodacy, szczepienia są zaporą przed czwartą falą COVID-19 - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Do pierwszego pożaru doszło około godziny 1:30 w nocy. Palił się kontener mobilnego punktu szczepień na Rynku Solnym. 

- Strażacy po przyjeździe na miejsce stwierdzili, że pali się jedno z pomieszczeń kontenera. Podali jeden prąd wodny. Ogień został ugaszony. Spaleniu uległo wyposażenie jednego z pomieszczeń m.in leżanka, komputer, czy instalacja elektryczna - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

Drugi pożar, w budynku zamojskiego Sanepidu, pojawił się 13 minut później.

- Na miejsce skierowano dwa zastępy. Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili, że pali się jedno z pomieszczeń piwnicznych. Zagrożone były inne pomieszczenia m.in. serwerownia. Strażacy przygasili ogień przez podanie prądu wody otworem okiennym. Następnie weszli do środka i dogasili pożar. Spłonęły kombinezony, rękawice i znajdujące się w pomieszczeniu środki czystości. Straty oszacowano na 35 tys.zł - informuje Szozda. - Specyfika tych zdarzeń wskazuje na to, że były to podpalenia - dodaje.

Policja poszukuje osoby, która dopuściła się tego czynu. Jak przekazał obecny także na konferencji prasowej komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, do wyjaśnienia sprawy powołano specjalną grupę operacyjno-dochodzeniową.

- Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu miejskiego i prowadzimy bardzo intensywne działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy podpaleń - powiedziała nam Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Szef rządu na dzisiejszej konferencji zapowiedział, że sprawcy podobnych zajść będą surowo karani.

 

4 komentarzy

 • Kocham Zamość
  Kocham Zamość poniedziałek, 02 sierpień 2021 12:21 Link do komentarza

  Mimo że sam nie mam zamiaru się szczepić to uważam to za akt bandytyzmu i totalnej głupoty.Szkoda że przez takiego d.e.b.i.l.a ludzi którzy nie chcą się szczepić uważa się za oszołomów.No d.e.b.i.l po prostu d.e.b.i.l i bandyta.Nie ma przyzwolenia na takie zachowania nawet w imie walki o wolność wyboru...

 • asdf
  asdf poniedziałek, 02 sierpień 2021 12:38 Link do komentarza

  powołano specjalną grupę operacyjno-dochodzeniową jak to brzmi :D może niech ta grupa poszuka złodzieja co ukradł papieroski z komendy. czy może papieroski się złodziejowi należały i spawa umorzona?

 • asdf
  asdf poniedziałek, 02 sierpień 2021 13:00 Link do komentarza

  https://www.youtube.com/watch?v=4yyrQH6Xvxs

  kogo wynoszą ?

 • do asdf
  do asdf środa, 04 sierpień 2021 08:20 Link do komentarza

  czyli zemsta, niszczenie dowodów nieudanego szczepienia albo kosmici, teorii spiskowych można wymyslic mnóstwo

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us