Reklama
Reklama

Zoo przygotowuje się do obchodów 100-lecia. Placówka szuka starych zdjęć ogrodu

Zdjęcia historyczne zamojskiego ogrodu zoologicznego, źródło: Archiwum Państwowe w Zamościu Zdjęcia historyczne zamojskiego ogrodu zoologicznego, źródło: Archiwum Państwowe w Zamościu

Zamojski ogród zoologiczny już niedługo skończy 100 lat. Jak informuje placówka, przygotowania do obchodów jubileuszu już się rozpoczęły. - Obecnie szukamy starych fotografii oraz informacji związanych z historią zamojskiego zoo - informuje Marlena Bilska-Wikiera z działu dydaktycznego. - Zwracamy się z prośbą do mieszkańców miasta o udostępnianie swoich zbiorów.


  - Planujemy wydać okolicznościowe publikacje z okazji naszej okrągłej rocznicy. Na razie nie wiemy jeszcze jaką będą miały formę, będzie to zależało od tego jakie materiały do nas dotrą. W swoich zbiorach mamy trochę historycznych fotografii ale chcielibyśmy zebrać i pokazać zdjęcia nigdzie niepublikowane, znajdujące się w rodzinnych albumach. Jesteśmy zainteresowani fotografiami prezentującymi zoo w starej lokalizacji na zamojskiej starówce, jak i w nowej przy ul. Szczebrzeskiej - wyjaśnia Marlena Bilska-Wikiera. - Nie chcemy materiałów na własność. Prosimy jedynie o umożliwienie zeskanowania i wyrażenie zgody na publikacje. Za każdą fotografię będziemy bardzo wdzięczni - dodaje.

Tych, którzy zechcą podzielić się swoimi fotografiami prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny telefoniczny pod nr 84 639 34 79.

Obchody 100-lecia istnienia zamojskiego zoo odbędą się w przyszłym roku.

Zamojskie zoo jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Jego początki sięgają roku 1918, kiedy to Stefan Miler, profesor Męskiego Gimnazjum im. Jana Zamoyskiego, postanowił założyć pierwszy w Polsce szkolny ogródek przyrodniczy. Początkowo miał on siedzibę na zamojskiej starówce. W 1980 roku został przeniesiony do nowej siedziby przy ulicy Szczebrzeskiej. W ostatnich latach placówka przeszła kilkuetapową przebudowę. Obecnie zamojskie zoo odwiedza około 200 tys. osób rocznie.

Poniżej publikujemy historyczne zdjęcia zamojskiego ogrodu zoologicznego ze zbiorów zoo i Archiwum Państwowego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us