Reklama
Reklama

Policjant wydostał mężczyznę z zadymionego mieszkania

foto: Policja foto: Policja

Asp. Marek Pawlak wszedł do zadymionego mieszkania i wyniósł z niego mężczyznę. Szybka reakcja policjanta oraz będących na miejscu funkcjonariuszy Straży Miejskiej uratowała życie 52-letniemu mieszkańcowi Zamościa.

- Dzisiaj tuż przed godziną 13:00 dyżurny zamojskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z kamienic na terenie Starego Miasta z mieszkania wydobywają się kłęby dymu. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Pełniący w tym rejonie służbę asp. Marek Pawlak przewodnik psa służbowego zamojskiej komendy Policji słysząc o pożarze przyjechał we wskazane miejsce, a kiedy od postronnych osób dowiedział się, że w mieszkaniu może ktoś przebywać pomimo dużego zadymienia nie wahając się ruszył z pomocą. Będący na miejscu funkcjonariusze Straży Miejskiej wyważyli drzwi mieszkania, wspólnie z policjantem weszli do środka. Następnie asp. Marek Pawlak z jednego z pomieszczeń w głębi mieszkania wydostał leżącego na łóżku mężczyznę. Ewakuowany 52-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Do szpitala trafił również asp. Marek Pawlak. Trafił tam z problemami oddechowymi, pozostaje na obserwacji.

Wstępne ustalenia wskazują, że do pożaru doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli wyjaśnić okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.


Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us