Reklama
Reklama

Koronawirus: 5000 zachorowań w całej Polsce. W Tomaszowie Lubleskim zmarła 59-latka

foto: LUW, materiał poglądowy foto: LUW, materiał poglądowy

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o 152 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i kolejnych 7 zgonach. W szpitalu w Tomaszowie Lubelskim zmarła 59-letnia kobieta.

"Mamy 152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego." - informuje Ministerstwo Zdrowia.

W województwie lubelskim mamy 7 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. To kobieta w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej w stanie dobrym, kobieta w wieku powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej w stanie dobrym, kobieta w przedziale wieku 41-60 lat z Zamościa w stanie średnim, mężczyzna w wieku powyżej 61 lat z powiatu radzyńskiego w stanie dobrym, kobieta w przedziale wieku 41-60 z powiatu puławskiego w stanie dobrym, kobieta w wieku powyżej 61 lat z powiatu łęczyńskiego w stanie dobrym, mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łęczyńskiego w stanie dobrym. Pięć osób - wymienionych jako pierwsze - miało styczność z przypadkiem potwierdzonym. Dwie pozostałe osoby wróciły z kraju o dużej transmisji wirusa. 

 W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 5000, 136 osób zmarło.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us