Reklama
Reklama

Zamość: Nowe latarnie wkomponowane w drzewa

foto: Czytelnik, materiał nadesłany foto: Czytelnik, materiał nadesłany

Przy głównych zamojskich ulicach wymieniono stare oświetlenie uliczne na nowe, energooszczędne. Urzędnicy chwalili się, że magistrat zaoszczędzi na rachunkach za energię. Tymczasem wzdłuż ulicy Partyzantów część nowych latarni oświetla jedynie drzewa. Na dość nietypową sytuację zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników.

- Niektóre lampy zamontowano w koronach drzew, przecież to logiczne, że nie spełnią one swoją funkcji. Wiele lamp zamiast ulicy i chodnika oświetla tylko liście - mówi nam zbulwersowany pan Krzysztof. - Czy w projekcie nie można było przesunąć latarni, by nie kolidowały z drzewami. Czy nie można poprzycinać gałęzi tak, by światło padało na ulicę? - pyta nasz rozmówca.

Przypomnijmy, projekt modernizacji miejskiego systemu oświetlenia ulicznego w Zamościu współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość inwestycji ogółem to 3 mln 388 tys. zł, dofinansowanie z UE: 2 mln 341 tys. zł . Nowoczesne lampy led to jaśniejsze światło i mniejsze rachunki za prąd.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy zamojski Urząd Miasta. Czekamy na odpowiedź.

9 komentarzy

  • Nie, nie i jeszcze raz nie
    Nie, nie i jeszcze raz nie wtorek, 20 sierpień 2019 17:28 Link do komentarza

    nie można przesuwać ot tak latarni. Spróbuj przyciąć drzewa to cię komuniści zniszczą. To nic, że niedawno wycięto wszystkie drzewa wokół starego miasta, tu nie wolno nawet przyciąć. A co do lamp nad chodnikami to te poprzednie były wyłączone przez hłabiego w ramach oszczędności. Świeciły się tylko te w parku całą noc bo ... "biegacze muszą być bezpieczni". Ot cały Zamość

  • pro-eko
    pro-eko wtorek, 20 sierpień 2019 18:50 Link do komentarza

    Te nowe latarnie są naprawdę "energooszczędne". Na naszej ulicy wymienili je kilka lat temu i od tego czasu przez większość nocy oświetla nas ... Księżyc i gwiazdy. Jest czasem jest naprawdę romantycznie, czasem trochę strach wyjść w nocy na spacer ale jaka oszczędność prądu...

  • ekolog
    ekolog wtorek, 20 sierpień 2019 19:26 Link do komentarza

    nie no dlaczego przycinac drzewa, w zadnym wypadku, czemu drzewo ma cierpieć wine za to ze ktoś zle umiejscowil lampe, nikt tego nie przemyslal? nawet ci co kładli lampe tez nie zwrocili uwagi ze tu stoi drzewo? ewidentne partactwo, powinni przesunąć te lampe w momencie montowania

  • do ekolog
    do ekolog wtorek, 20 sierpień 2019 19:35 Link do komentarza

    wiedza z realizacji prac budowlanych na poziomie zerowym, jak można coś przesunąć bez projektu?

  • Zamość
    Zamość wtorek, 20 sierpień 2019 20:45 Link do komentarza

    lampy z pewnością są oszczędne bo pod nimi ciemno jak w d... sory w egipcie

  • hoho
    hoho wtorek, 20 sierpień 2019 21:45 Link do komentarza

    Jaki pan taki kram. A sołtysowe kundelki zaraz zaczną ujadać w obronie pana.

  • Zamościak
    Zamościak środa, 21 sierpień 2019 08:33 Link do komentarza

    oj tęczowy rafałku. Dupa boli ?

  • Zbigniew
    Zbigniew środa, 21 sierpień 2019 12:55 Link do komentarza

    Po wymianie latarni na Piłsudskiego jest teraz wyraźniej ciemniej niż jak były stare latarnie. Trzeba będzie przywyknąć. A drzewa... No cóż trzeba przyciąć gałęzie! To chyba logiczne...!

  • Wiesław N.
    Wiesław N. środa, 21 sierpień 2019 16:03 Link do komentarza

    albo nasadzić takich inteligentnych drzew jak np. na działce przy skrzyżowaniu Piłsudskiego z Kamienną. Jak drzewa są niepotrzebne to same usychają. Ha ha ha