Reklama
Reklama

Trwa przebudowa ulicy Okrzei. Część mieszkańców narzeka na utrudnienia

foto: Patryk Marek/Bartek Litwin foto: Patryk Marek/Bartek Litwin

Prace na ulicy Okrzei w Zamościu ruszyły w marcu tego roku, końca prac jeszcze nie widać. Część okolicznych mieszkańców narzeka na utrudnienia i długi czas realizacji inwestycji.

Przebudowywany jest odcinek ul. Okrzei od ul. Piłsudskiego do mostu na Łabuńce. Ruch pojazdów jest utrudniony, odbywa się wahadłowo.

Mieszkańcy i kierowcy mają już dość ciągnącej się inwestycji. "Remont bardzo utrudnia nam życie" - mówią zgodnie przechodnie napotkani przy ulicy Okrzei. Wszyscy, nie mogą doczekać się końca inwestycji i pytają "dlaczego to tak długo trwa, przecież odcinek ma zaledwie kilkaset metrów."

W zamojskim magistracie usłyszeliśmy, że termin realizacji inwestycji jest długi ponieważ zakres prac jest bardzo szeroki.

Całkowita wartość przebudowy ulicy Okrzei w Zamościu to ponad 4,3 mln.zł. Zakres prac obejmuje m.in.: budowę nowej nawierzchni jezdni o szer. 7 m wraz z obustronnymi chodnikami, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę zatok autobusowych (wraz z montażem nowych wiat przystankowych), budowę nowego kanału kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rzeki Łabuńki, a także budowę nowej sieci oświetlenia ulicznego wraz z wymianą słupów.

Magistrat zapewnia, że inwestycja będzie zrealizowana do końca października tego roku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Zamościa. Okoliczni mieszkańcy mają nadzieję, że termin będzie dotrzymany, a wraz z postępowaniem inwestycji utrudnienia będą coraz mniejsze.

1 komentarz

  • samwidzialem
    samwidzialem sobota, 13 lipiec 2019 20:39 Link do komentarza

    a wlasnie co jest nie tak ze starymi slupami ze je wszedzie w miescie je wymieniają? zużyły się czy jak?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us