Reklama
Reklama

Kolejne sprzątanie lasów

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

"Czyste Lasy Zamojszczyzny" - w niedzielę (14 kwietnia) kolejna edycja akcji organizowanej przez Stowarzyszenie "Zamość4x4". Miłośnicy samochodów terenowych i wszyscy chętni będą sprzątać śmieci pozostawione w lasach, na ścieżkach i szlakach turystycznych przez niechlujnych mieszkańców regionu lub turystów.

"Organizując tę akcję, zaangażowaliśmy również w dużej mierze środowisko leśne, gdzie będziemy mogli liczyć na pomoc ze strony 4-ech nadleśnictw: Tomaszów, Zwierzyniec, Krasnystaw oraz Strzelce. W tę świetną inicjatywę włączyła się również Gmina Zamość, która przekaże nam worki jak również odbierze od nas zgromadzone śmieci. Chcemy aby przed sezonem turystycznym oczyścić główne szlaki i ścieżki turystyczne oraz uzmysłowić społeczeństwu, że zaśmiecanie naszej przyrody to czynność naganna i wymagająca potępienia" - piszą organizatorzy.

Do udziału w akcji zapraszani są wszyscy chętni.

"Chcielibyśmy aby do akcji zaangażowały się środowiska turystyczne, myśliwskie oraz wszyscy pasjonaci przyrody. Do tej akcji możecie zaprosić wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do tego, żebyśmy mieszkali w najczystszym regionie Polski. Niektóre miejsca nie będą wymagały dotarcia do nich autami terenowymi. Na miejscu zbiórki podzielimy się na mniejsze biogrupy, zaopatrzone w worki, przyczepki samochodowe i wyruszymy w miejsca najbardziej zanieczyszczone." - zachęcają. 

Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia poprzez wpis pod wydarzeniem (https://www.facebook.com/events/758596451003862): Imię i nazwisko, marka auta, przyczepka, ilość osób w aucie. Do zabrania: twarde obuwie, rękawiczki, przyczepki samochodowe.

Wstępnie harmonogram wygląda następująco:
8.30 - zbiórka na piaskowni w Mokrem i podział na 2/3 załogowe grupy
9.00 – wyjazd w teren
14.30 – powrót na piaskownię w Mokrem
14.30 - .... – wspólne biesiadowanie przy ognisku3 komentarzy

 • ciekawy
  ciekawy piątek, 12 kwiecień 2019 08:08 Link do komentarza

  a co ze smieciami na skrzyzowaniu Dzieci Zamojszczyzny i Okrzei w Zamosciu? na trawie lezy mnóstwo smieci a w dopływie Łabuńki za mostem pływają plastikowe krzesełka i nikomu to nie przeszkadza?

 • AwA
  AwA piątek, 12 kwiecień 2019 11:40 Link do komentarza

  a co ma być ? nic. Tak samo z zasranym chodnikiem przy Piłsudskiego, że przejść nie można. Ale tam służbowy samochód (p)rezydenta nie jeździ. Więc

 • ^_^
  ^_^ poniedziałek, 15 kwiecień 2019 13:30 Link do komentarza

  tam radni nie mieszkają to moze dlatego :)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us