Reklama
Reklama

Szpital z certyfikatem

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał (po raz trzeci) certyfikat „Szpital bez bólu”. Przyznaje go Polskie Towarzystwo Badania Bólu placówkom, które spełnią określone kryteria i przez to przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Certyfikat otrzymują placówki, które prowadzą monitoring natężenia oraz leczenia bólu u wszystkich pacjentów na oddziale, informują pacjentów o możliwości i metodach uśmierzania i leczenia bólu, monitorują działania niepożądane.

Cały personel zamojskiego szpitala (lekarze i pielęgniarki) przeszedł szkolenie e-learningowe przeprowadzone przez wykładowców z PTBB, zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.

-„Dzięki szkoleniom wprowadzamy nowe leki i metody leczenia bólu, na przykład blokady nerwów pod kontrolą ultrasonografii. Stosując metody analgezji multimodalnej, poprawiamy skuteczność i zmniejszamy ilość powikłań. Stosowanie uśmierzania bólu w naszym szpitalu poprawia zadowolenie pacjentów z jakości leczenia”- wyjaśnia dr Anna Radlińska, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii, koordynator programu „Szpital bez bólu” w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.

2 komentarzy

  • realista
    realista czwartek, 13 grudzień 2018 16:12 Link do komentarza

    Przy każdej tego typu informacji zastanawiam się, jaki jest sens i mechanizm przyznawania tego typu rzeczy? Przecież każdy, kto miał przyjemność korzystać z "opieki" zdrowotnej w zamojskich szpitalach wie, jakie są standardy :(

  • pacjent
    pacjent piątek, 14 grudzień 2018 09:14 Link do komentarza

    Standardy mogą być różne ale każdy pacjent cierpiący chce aby go nie bolało. Cierpienie psychiczne jest wystarczająco silne, nie potrzeba jeszcze fizycznego bólu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us