Wypadki na drogach Zamojszczyzny

foto: Policja foto: Policja

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności trzech wypadków do których doszło wczoraj na drogach powiatu zamojskiego. Trzy osoby zostały ranne. Dwie z nich to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

- Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj około godz. 14:00 w m. Płoskie na drodze krajowej nr 74. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 86–letni mieszkaniec gm. Zamość, skręcając w lewo z prawego pobocza jezdni, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Scania. Mimo podjętych przez kierującego ciężarówką, 31-letniego mieszkańca gm. Sitno, manewrów obronnych nie udało się uniknąć zderzenia. Rowerzysta uderzył w naczepę pojazdu i przewrócił się na jezdnię. Z urazem nogi mężczyzna przewieziony został do szpitala. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - relacjonuje Joanna Kopeć, z zamojskiej jednostki policji.

Nietrzeźwy był natomiast 44-letni pieszy, mieszkaniec gm. Sitno - kolejny uczestnik wypadku, do którego doszło kilka godzin później w Jarosławcu.

- Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna poruszał się nieprawidłową stroną jezdni i nie był wyposażony w elementy odblaskowe. 44-latek potrącony został przez kierującego volkswagenem 23-letniego mieszkańca gm. Sitno. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu - informuje Kopeć. - Do kolejnego zdarzenia doszło tuż przed godz. 20:00 w m. Kawęczyn. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Daewoo, 52-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Z urazem twarzy mężczyzna przewieziony został do szpitala - dodaje.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zwiększenie czujności na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us