Reklama

Popiół do laboratorium

foto: Urząd Miasta Zamość foto: Urząd Miasta Zamość

Strażnicy Miejscy i pracownicy oraz Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Zamość wiedzą już, jak pobierać popiół do badań i zabezpieczać próbki. Zostali przeszkoleni przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Szkolenie (teoretyczne i praktyczne) obejmowało m.in. tematykę dotyczącą sposobu pobierania próbek popiołu, prezentację całego procesu postępowania od momentu zgłoszenia o spalaniu odpadów w domowych piecach, do stwierdzenia czy proceder rzeczywiście miał miejsce. Pokazano również metodę pobierania i zabezpieczenia próbki popiołu.

Jak informuje magistrat, wraz z sezonem grzewczym rozpoczęły się kontrole domowych palenisk. Straż Miejska sprawdza, czy mieszkańcy miasta palą w piecach paliwami do tego przeznaczonymi. Jeżeli zaistnieje podejrzenie, że mieszkaniec pali w piecu śmieci, wtedy popiół zostanie poddany ekspertyzie. Materiał będzie pobierany nie tylko z popielnika, ale również zdrapany ze ścian pieca. Popiół trafi do specjalnych pojemników i po ich zaplombowaniu, zostanie przesłany do laboratorium.

3 komentarzy

 • Mr Smog
  Mr Smog wtorek, 13 listopad 2018 12:06 Link do komentarza

  Ciekawe czy to tylko pokazówka i czy to wgl bedzie sie oplacac xD

 • mc
  mc wtorek, 13 listopad 2018 17:47 Link do komentarza

  bardzo dobrze Niech sprawdzają Ludzie palą takim syfem...

 • walczyć ze smrodami
  walczyć ze smrodami wtorek, 13 listopad 2018 21:29 Link do komentarza

  niech się zajmą jeszcze SMRODEM z chłodni mors! tego nikt nie czuje? Namysłowskiego i Wojska Polskiego rzygać się chce spacerując tamtędy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us