Reklama
Reklama

Zamość: Piesi pod czujnym okiem policjantów. Posypały się mandaty

71 mandatów nałożyli zamojscy policjanci, foto: archiwum 71 mandatów nałożyli zamojscy policjanci, foto: archiwum

Policjanci z Zamościa podsumowali działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Na kierowców i pieszych nałożono 71 mandatów, były również wnioski do sądu i pouczenia.

- W ubiegły czwartek bezpieczeństwo osób pieszych poruszających się po terenie Zamościa oraz powiatu zamojskiego było pod szczególnym nadzorem zamojskiej drogówki. Policjanci obserwowali przejścia dla pieszych zwracając uwagę, czy kierowcy zachowują szczególną ostrożność względem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie tylko kierujący znaleźli się pod czujnym okiem mundurowych. Drogówka kontrolowała również zachowanie osób pieszych, sprawdzając czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego - informuje Dorota Krukowska Bubiło, oficer prasowy zamojskiej policji. - W czasie akcji policjanci ujawnili łącznie 85 wykroczeń związanych z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia policjanci stosowali różne formy środków karnych, dominowały mandaty – nałożono ich 71, ale były również wnioski do sądu i pouczenia. Z tej ogólnej liczby wykroczeń 35 dotyczyło zachowania się pieszych. Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców wobec pieszych było przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieudzielenie pierwszeństwa osobie pieszej na przejęciu - relacjonuje.

W tym dniu mundurowi zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy na „podwójnym gazie” poruszali się po drogach naszego powiatu.

Jak informuje policja, został ujawniony również jeden amator szybkiej jazdy, który w Kolonii Horyszów w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Jest to już dziewiąty w tym roku kierujący, któremu policjanci z Zamościa zatrzymali uprawnienia z powodu zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym.

W poniedziałek kolejna akcja zamojskiej drogówki. Tym razem szczególną uwagę mundurowi zwrócą na piratów drogowych, którzy poruszając się z nadmierną prędkością stwarzają poważne zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

2 komentarzy

 • paranoja
  paranoja niedziela, 14 styczeń 2018 00:12 Link do komentarza

  Przypomnijmy, że jest to efekt akcji dwójki ludzi którzy nie mogą się pogodzić ze śmiercią swojego dziecka. Wyżywanie się na innych nie wróci wam syna!!!
  Dajecie tylko podkładkę do działania wiadomym organom, a im w to graj.
  To nie zapewni bezpieczeństwa, ani nie wróci wam syna!!!
  Dwie trzy akcje, wyniki statystyk podane na eZamosc, a za parę dni kolejny wypadek.
  Może lepiej zastanowić się co zrobić, żeby w naszym mieście było naprawdę bezpieczniej.

 • qwerty56
  qwerty56 niedziela, 14 styczeń 2018 19:41 Link do komentarza

  co ty bredzisz pajacu ! chętnie bym ci ryja obił ciekawe gdzie ty byś szukał pomocy na policji ? w sądzie? każdy cwaniak dopóki na swojej skórze nie doświadczy krzywdy. a zawiasy za zabicie kogoś śmiech na sali grunt to wiedzieć jak się tłumaczyć na policji prokuraturze i sądzie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us