Reklama
Reklama

Piesi pod czujnym okiem policjantów. Posypały się mandaty

Akcja zamojskiej policji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Akcja zamojskiej policji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)

152 wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących wobec pieszych - to efekt akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” realizowanej przez zamojskich policjantów. Stróże prawa w tym tygodniu w sposób szczególny zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych poruszających się drogami powiatu.

- We wtorek policjanci ruchu drogowego patrolując drogi powiatu zamojskiego skupili się szczególnie na pieszych. Realizując założenia akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” zwracali uwagę na osoby, które poprzez swoje zachowanie narażały siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Podobne założenia miały środowe wzmożone działania kontrolno - pomiarowe realizowane przez policjantów z ruchu drogowego, dzielnicowych, jak również mundurowych pracujących na co dzień w komisariacie oraz posterunkach Policji. W sumie w ramach prowadzonych działań policjanci ujawnili w ciągu tych dwóch dni 152 wykroczenia popełniane przez pieszych oraz wykroczenia kierujących wobec pieszych - informuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej jednostki policji. - Z danych statystycznych oraz spostrzeżeń samych policjantów wynika, że do najczęstszych wykroczeń popełnianych przez pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast kierujący pojazdami najczęściej w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przejścia dla pieszych- dodaje.

Patrolując drogi gmin powiatu zamojskiego policjanci zwracali szczególną uwagę również na pieszych poruszających się po drodze niewłaściwą stroną jezdni, jak również osoby, które nie posiadały widocznych elementów odblaskowych. Za ujawnione wykroczenia mundurowi w większości przypadków karali mandatami.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozważne i bezpieczne korzystanie z dróg.

2 komentarzy

  • bezstronny
    bezstronny sobota, 28 październik 2017 00:20 Link do komentarza

    To raczej była akcja pt. "Podratować budżet psiarni". Go gdyby rzeczywiście chodziło o poprawę bezpieczeństwa to by pouczali, tłumaczyli, rozdawali odblaski, naklejki, ulotki, ... i jeszcze zaangażowali księdza dla lepszego efektu. A tu - czysta komercja.

  • do bezstronny
    do bezstronny poniedziałek, 30 październik 2017 08:23 Link do komentarza

    oj Seba, Seba, jak nie masz nic mądrego do napisania to lepiej nic nie pisz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us