Zamojscy tenisiści i tenisistki zainaugurowali nowy sezon

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Pierwsze mecze w sezonie 2021/2022 rozegrali tenisiści i tenisistki drużyn Uczelnia Państwowa Zamość (obecnie Akademia Zamojska). Występujący w Superlidze panowie zdobyli punkt w Bydgoszczy i ulegli drużynie z Torunia, natomiast grające w Ekstraklasie panie musiały uznać wyższość rywalek z Wrocławia i Sochaczewa.

Drużyna trenera Piotra Kostrubca rozegrała wyrównany mecz w Bydgoszczy i minimalnie uległa gospodarzom 2:3. Bardzo dobrze zaprezentował się Anglik Andrew Baggaley, który wygrał w tym meczu dwie partie dla drużyny z Zamościa. Mimo porażki zamościanie zaprezentowali się również całkiem nieźle w Toruniu. Po tym, jak Andrew Baggaley wygrał pierwszą partię z reprezentantem Polski Konradem Kulpą, zamojski zespół prowadził z wyżej notowanym rywalem. Swoje pojedynki przegrali niestety Filip Szymański i Daniel Górak. W czwartej partii Andrew Baggaley był bliski powtórzenia wyczynu z Bydgoszczy, ponieważ prowadził z Shogo Taharą 1:0. Ostatecznie kolejne dwa sety wygrał zawodnik gospodarzy ustanawiając wynik meczu na 3:1 dla zespołu z Torunia. W meczach z Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz i Energą Manekin Toruń zamościanie zagrali w składzie: Andrew Baggaley, Daniel Górak, Filip Szymański.

Pierwsze doświadczenia w debiutanckim sezonie w Ekstraklasie zbiera żeńska drużyna z Zamościa. W otwierających rozgrywki spotkaniach zagrały z czołowymi zespołami ubiegłego sezonu KU AZS UE Wrocław oraz SKKTS Sochaczew. We Wrocławiu zawodniczki trenera Piotra Kostrubca uległy rywalkom 1:3, zaś w Sochaczewie 0:3. W spotkaniach tych zamojska drużyna zagrała w składzie: Anna Brzyska, Rui Fang Dong, Karolina Lalak, Aleksandra Osuch, Wiktoria Puzio.

Obecnie męska drużyna z Zamościa zajmuje 9. miejsce w LOTTO Superlidze, zaś zespół kobiet 9. miejsce w Ekstraklasie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us