Reklama
Reklama

Oszust zatrzymany na gorącym uczynku. Odbierał od starszej kobiety 140 tys zł.

foto: Policja foto: Policja

Policjanci zatrzymali 42-latka, podczas próby odebrania od starszej kobiety 140 tysięcy złotych. Kobieta padła ofiarą oszustwa metodą "na policjanta". Była przekonana, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy. 42-latek został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 8 lat więzienia.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony piątek na terenie Krasnegostawu.

- 42 – latek z województwa dolnośląskiego został zatrzymany w momencie, gdy próbował odebrać od pokrzywdzonej pieniądze w kwocie 140 tysięcy złotych. Ofiarą oszustów padła 66 – letnia mieszkanka Krasnegostawu. Kobieta była przekonana, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy. Skontaktował się z nią fałszywy mundurowy i cały czas instruował co i jak ma robić. Pokrzywdzona na początku tygodnia przekazała wskazanej przez niego osobie 50 tysięcy złotych. Dzwoniący tłumaczył, że potrzebne są kolejne pieniądze, aby sfinalizować całą sprawę. Podczas próby przekazania pieniędzy w kwocie 140 tysięcy złotych mężczyzna został zatrzymany przez policjantów - relacjonuje Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

W pokoju hotelowym, który wynajmował policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 20 porcji dilerskich amfetaminy oraz pieniądze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, został tymczasowo aresztowany. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

  • Dobrze że złapali chama
    Dobrze że złapali chama wtorek, 02 marzec 2021 16:16 Link do komentarza

    Ludzkie ścierwo niech gnije w więzieniu...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us