Reklama
Reklama

Kierowca skutera z 3 promilami i zakazem

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi gminy Lubycza Królewska. Mężczyzna jechał skuterem a ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że prowadził motorower będąc w stanie nietrzeźwości.

- Policjanci z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej podczas patrolu na terenie Lubyczy Krolewskiej zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu przewrócił się na motorowerze. W momencie, gdy mundurowi podjechali do mężczyzny okazało się, że ten ma problemy z ustaniem na nogach. W trakcie rozmowy z 35-letnim mieszkańcem gminy Lubycza Królewska, funkcjonariusze wyczuli wyraźną woń alkoholu. W związku z tym, poddali go badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że ma w swoim organizmie blisko trzy promile. - informuje Agnieszka Leszek z tomaszowskiej policji. - Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzania pojazdów mechanicznych. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że „nie jechał tym skuterem, tylko siedział na nim i odpychał się nogami od ulicy”. - dodaje. 

35-latek za swoje kolejne przewinienie będzie odpowiadał przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us