Reklama
Reklama

Jechał skradzionym rowerem, zauważyli go policjanci

foto: Policja foto: Policja

58-latek ukradł rower mieszkance gminy Miączyn. Długo jednak nie cieszył się łupem. Został zauważony przez miejscowych policjantów jeszcze przed tym jak sama pokrzywdzona zorientowała się, że straciła jednoślad.

- Czujni policjanci z Miączyna w czasie patrolu zauważyli rowerzystę. Ich podejrzenie wzbudził fakt, iż bardzo podobnym rowerem często podróżowała znana im mieszkanka gm. Miączyn. Podejrzewając, że mogło dojść do kradzieży zatrzymali mężczyznę do kontroli i zadzwonili do właścicielki. Ta nieświadoma kradzieży oświadczyła, że owszem jak co dzień przyjechała swoim rowerem do pracy i zabezpieczyła go przed budynkiem, w którym pracuje. Policjanci nalegając, aby sprawdziła, czy rzeczywiście rower stoi we wskazanym miejscu po chwili usłyszeli, że jednośladu nie ma - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Kierujący rowerem 58-letni mieszkaniec gminy Grabowiec został zatrzymany. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o kradzieży wyceniając wartość roweru na kwotę 650 zł.

W środę 58-latek usłyszał zarzuty, a rower wrócił do właścicielki. Ponadto policjanci ustalili, że w ubiegłym tygodniu na terenie Zamościa i Miączyna ten sam 58-latek dokonał licznych kradzieży sklepowych. Jego łupem padały artykuły spożywcze i przemysłowe oraz alkohol. Wartość poniesionych strat została wyceniona przez pokrzywdzonych na kwotę blisko 800 zł.

Prokurator na wniosek policjantów zastosował w stosunku do 58-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

2 komentarzy

  • rowerzysta
    rowerzysta czwartek, 21 maj 2020 13:48 Link do komentarza

    juz samo to ze facet jechał damskim rowerem powinien wzbudzic podejrzenia

  • Ala
    Ala czwartek, 21 maj 2020 21:56 Link do komentarza

    Widziałam go nieraz chodził piechotą conajmniej 20 km dziennie. Kradł w okolicznych sklepach. W końcu ile można chodzić piechotą i taszczyć 2 torby zakupów. W mojej miejscowości też nakradł, został przyłapany, więc uderzył na Miączyn. Z domu pod Grabowcem chodził piechotą do Zamościa i z powrotem.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us