Reklama
Reklama

Skupował zboże i nie płacił. Oszustowi grozi 10 lat więzienia

foto: archiwum, materiał nadesłany foto: archiwum, materiał nadesłany

41-letni mieszkaniec Hrubieszowa odpowie za oszustwa opiewające na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Mężczyzna skupował zboże i nie płacił za nie rolnikom. Na policję zgłaszają się kolejni poszkodowani.

Jak ustalili policjanci, proceder trwał co najmniej od czerwca 2017 roku na terenie okolicznych gmin powiatu hrubieszowskiego. 41-letni mieszkaniec Hrubieszowa skupował zboże od rolników. Jak wynika z ustaleń zawierał z pokrzywdzonymi umowy kupna sprzedaży zboża, po czym nie wywiązywał się z zapłaty za zakupiony towar. Ustalono, że mężczyzna w chwili zawierania umów w ogóle nie zamierzał się z nich wywiązać w ustalonym terminie.

Na policję zgłaszają się kolejni poszkodowani, którzy zostali oszukani przez mężczyznę. 41-latek usłyszał już do tej pory kilkanaście zarzutów oszustwa. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanego mienie w kwocie blisko 200 tys. zł. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Policjanci informują, że sprawa jest rozwojowa. Osób oszukanych przez 41-latka może być jeszcze więcej.  

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us