Reklama
Reklama

Alkohol przyczyną kolizji

foto: Policja foto: Policja

64-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. W Bożym Darze wjechał do rowu. Podobnie swoją podróż zakończył 49-latek, który miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Mężczyźni nie odnieśli obrażeń, uszkodzone zostały jedynie pojazdy.

Zdarzenia miały miejsca w czwartek. Do pierwszego doszło w miejscowości Boży Dar.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni mieszkaniec gminy Sitno kierując pojazdem m. Renault nagle zjechał na przeciwny pas jezdni, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Do zdarzenia doszło w okolicach przystanku, na szczęście nie było tam osób oczekujących na autobus. Kierujący nie odniósł obrażeń. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie 64-latka był ponad promil alkoholu - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskich policjantów.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Horyszowie.

- O zdarzeniu poinformował zamojską Policję mężczyzna, który przejeżdżając tamtędy w rowie zauważył dymiący samochód m. Renault. Zgłaszający powiedział, że zatrzymał się, aby sprawdzić czy nikt nie potrzebuje pomocy. W samochodzie wybita była tylna szyba, wystrzelone przednie poduszki powietrzna, jednak nie było w nim żadnych osób. Wyłączył silnik, wyjąć kluczyki i powiadomił służby ratunkowe. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali kierującego, który zdążył oddalić się z miejsca kolizji. Podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 49-letni mieszkaniec gminy Werbkowice w organizmie miał prawie dwa promile alkoholu, po przebadaniu przez lekarza został doprowadzony do policyjnego aresztu - relacjonuje rzeczniczka.

Nietrzeźwym kierowcom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Czeka ich jeszcze rozprawa sądowa.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us