Reklama
Reklama

Hrubieszów upamiętnił rozstrzelanych partyzantów

Uroczystość odbyła się pod pomnikiem przy ul. Ciesielczuka w Hrubieszowie, foto: materiał nadesłany Uroczystość odbyła się pod pomnikiem przy ul. Ciesielczuka w Hrubieszowie, foto: materiał nadesłany
6 stycznia w Hrubieszowie odbyła się uroczystość obchodów 74. rocznicy rozstrzelania 45 partyzantów z Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Obchody zorganizował Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło Rejonowe w Hrubieszowie.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych i uczestników pod pomnikiem przy ul. Ciesielczuka w Hrubieszowie.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość por. Andrzej Jaroszyński. Następnie przybyłe na obchody delegacje złożyły wieńce i kwiatów pod pomnikiem pomordowanych partyzantów z AK i BCH. Uczestnicy uroczystości uformowaną kolumną przeszli do Kościoła pw. św. Mikołaja w Hrubieszowie, gdzie odprawiona została msza w intencji pomordowanych żołnierzy.

Poniżej zdjęcia z uroczystości.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us