Reklama
Reklama

Książnica świętuje!

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu obchodzi setne urodziny. Z tej okazji odbywały się liczne wydarzenia popularyzujące czytanie i literaturę. Zwieńczeniem obchodów będzie uroczyste spotkanie jubileuszowe oraz oficjalne otwarcie nowej siedziby Filii Bibliotecznej nr 6. Wydarzenie zaplanowano na 1 grudnia.

Obchody rozpocznie uroczyste otwarcie nowego lokalu Filii nr 6, zmodernizowanego w ramach realizacji dwuletniego projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasto Zamość „Biblioteka w nowej przestrzeni – adaptacja i modernizacja”. Filia, obsługująca około 4 500 mieszkańców zyskała nowocześnie urządzony i wyposażony lokal. Na pamiątkę jubileuszu w ścianę nowej siedziby Filii nr 6 wmurowano kapsułę czasu, która otwarta zostanie za 70 lat.

Dalsza część wydarzenia, podsumowująca całoroczny cykl obchodów jubileuszowych, odbędzie się w Zamojskim Domu Kultury. Zaplanowano m.in.: krótką opowieść o bibliotece, wystąpienia okolicznościowe dyrektora Piotra Bartnika, osób patronujących obchodom i zaproszonych gości, wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz koncert. Na zakończenie przewidziano poczęstunek. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa ph. „Biblioteka. Przeszłość i teraźniejszość” opowiadająca o historii zamojskiej biblioteki od 1921 roku, czyli jej początku.

30 listopada o godz. 7.00 w kościele św. Michała Archanioła w Zamościu odprawiona zostanie msza w intencji byłych i obecnych pracowników Biblioteki Publicznej w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us