Reklama
Reklama

Teatralny mural w Zamościu Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Na osiedlu Orzeszkowej przy ulicy Ciepłej powstał mural Zamojskiego Lata Teatralnego. Teatr łączy to co od zawsze jest sobie przeciwstawne: kulturę i naturę. Postać kobieca jest reprezentantką twórczości człowieka, czyli kultury. Prawa strona pochłonięta w roślinności symbolizuje twórczość natury. Na styku tych dwóch powstaje widowisko. Aktor i widz, którzy nie mogą istnieć bez siebie nawzajem. Tym właśnie jest teatr – momentem, zdarzeniem, zderzeniem.

Mural powstał na tylnej ścianie osiedlowych garaży, łącznie liczy 30m długości i 3m wysokości. Mural tworzyło czterech plastyków: Diana Maciąg, Iwona Oleszczuk, Łukasz Zawiślak, Dariusz Łukasik. Prace trwały 5 tygodni.

Zamojskie Lato Teatralne od wielu lat, nawet już 45-ciu jest nieodłącznym elementem letniego Zamościa. Od dawna wniknęło w tkankę miejską stąd też pomysł na właśnie taką formę jak mural.

Zapraszamy do spacerowania ulicą Ciepłą!

2 komentarzy

  • observer
    observer wtorek, 08 wrzesień 2020 16:03 Link do komentarza

    BRAWO!!!

  • krytyk
    krytyk wtorek, 08 wrzesień 2020 19:19 Link do komentarza

    nie przemawia do mnie ten mural albo go nie rozumiem :P, jedno krzesło - znaczy teatr jednego widza? ze nikt nie przychodzi na spektakl? + jakieś trójkąty + jakiś ogród botaniczny, jaki to ma związek z teatrem? mogli lepiej przemyslec ten mural i dac elementy bardziej kojarzące sie z zamojskim latem teatralnym

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us