Międzyszkolny Przegląd Reportażu - można już zgłaszać prace Wyróżniony

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Dziesiąta edycja Międzyszkolnego Przeglądu Reportażu w II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Zamościu. Wydarzenie odbywa się w dwóch kategoriach: reportaż literacki i fotoreportaż. Jest adresowane do młodzieży powiatu zamojskiego.

Tematem tegorocznej edycji konkursu jest wielokulturowość. Niemal każdy znajdzie w swojej małej ojczyźnie znaki współistnienia kultur –„ulicę Pereca” czy „ulicę Ormiańską”, zapomniany grób, ukrytą w zaroślach macewę, ruiny starego domostwa, kaplicy... Może są to zapamiętane przez rodziców lub dziadków historie walki, przyjaźni, wspólnej pracy; zdarzenia radosne, tragiczne, wzruszające. A jak wielokulturowość wygląda współcześnie? Sklepy, bazary, restauracje prowadzone lub odwiedzane przez przedstawicieli innych narodowości stanowią element naszej codziennej rzeczywistości. Czy naprawdę współistniejemy, czy tylko żyjemy obok siebie nawet nie próbując poznać się wzajemnie? Co nas łączy, a co dzieli? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania wskaże kierunki reporterskich dociekań uczestników.

Przegląd adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8), szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu zamojskiego.

Warunkiem udziału jest nadesłanie samodzielnie przygotowanego reportażu w wybranej kategorii. Fotoreportaż powinien zawierać od 3 do 8 zdjęć (zalecany układ poziomy), format A4. Reportaż literacki powinien mieć długość do 4 stron A4.

Pracę można zgłaszać do 18 maja. Finał przeglądu jest zaplanowany na początek czerwca. Prace należy przesłać na adres II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej 22-400 Zamość, ul. Partyzantów 68 z dopiskiem „MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD REPORTAŻU -2020”.

Regulamin przeglądu dostępny jest stronie: http://2lozamosc.pl/reportaz20.htm

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us