Reklama

Edukacja

Dzień Kropki w "Dziesiątce"

23 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu już po raz kolejny przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Święta Kropki, które obchodzone jest już w ponad 100 krajach. Jest do dzień poświęcony kreatywności, zabawie i inwencji twórczej dzieci i młodzieży.

Zamojski łazik na Marsie

Młodzieżowa drużyna robotyczna New Tech 7570 działająca przy technikum programistycznym New Technology w Zamościu wzięła udział w ubiegły weekend w zawodach European Rover Challenge (ERC) w Kielcach. ERC to jedna z najważniejszych imprez kosmicznych w Polsce i Europie adresowana do studentów uczelni wyższych. Drużyny budują łaziki marsjańskie, które wykonują podczas 3 dni określone zadania symulujące pracę robotów na powierzchni czerwonej planety.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 1056 razy

Stypendia czekają

Zamojski magistrat informuje, że do 16 września trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów szkolnych na rok szkolny 2019/2020. Warunkiem otrzymania stypendium jest: zamieszkiwanie ucznia na terenie Miasta Zamość, wiek do 24 lat, dochód nie większy niż 528 zł netto na członka rodziny.

Zgłoś firmę na Akademickie Targi Pracy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Zamościu, Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP w Zamościu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu zapraszają do udziału w Akademickich Targach Pracy, które odbędą się 23 października w budynku PWSZ w Zamościu przy ul. Zamoyskiego 64.

Zamojscy uczniowie na stażach w Hiszpanii i Portugalii

Hiszpania i Portugalia – w tych miejscach uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu odbywali w tym roku wakacyjne praktyki zawodowe. 36 uczniów i 4 nauczycieli uczestniczyło w ostatnich mobilnościach realizowanych w Budowlance, w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza” programu ERASMUS+. W czerwcu 18-osobowa grupa  uczniów wyjechała na staże zawodowe do stolicy Portugalii, natomiast w lipcu 18 uczniów realizowało staże w Sewilli.

W zamojskich szkołach są jeszcze miejsca

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Ogółem w zamojskich szkołach publicznych ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (tj. licea, szkoły branżowe, technika) pozostało 214 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych i 209 dla absolwentów gimnazjów.

Ostatni nabór na edukację przedszkolną i wczesnoszkolną [artykuł sponsorowany]

Nauczyciele mają ostatnią szansę na zdobycie kwalifikacji do nauczania w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej w ramach studiów podyplomowych. Rok akademicki 2018/2019 jest ostatnim rokiem, w którym uczelnie mogą rozpocząć kształcenie nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na studiach I i II stopnia oraz na studiach podyplomowych.

"Trójka" świętuje 20-lecie Gimnazjum [ZDJĘCIA]

Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej i Gimnazjum Nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia Gimnazjum Nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Nasza zdolna młodzież. Publikujemy listę nagrodzonych uczniów i nauczycieli

Uroczyste podsumowanie konkursów i olimpiad przedmiotowych, a także konkursów artystycznych i sportowych odbyło się (13.06.) w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". Uhonorowano laureatów i finalistów, a także nauczycieli- opiekunów.

Laureaci i finaliści konkursów ze szkół podstawowych:
Konkurs biologiczny i polonistyczny – Julia Ponieważ (SP 8 Zamość)
Konkurs chemiczny, biologiczny i matematyczny – Agata Budzyńska (SP 4 Zamość)
Konkurs chemiczny i matematyczny – Damian Dąbrowski (SP 2 Zamość)
Konkurs matematyczny i fizyczny – Wiktor Hołys (SP 8 Zamość)
Konkurs fizyczny i matematyczny – Mieszko Mazurkiewicz (I Społeczna SP)
Konkurs chemiczny i matematyczny – Piotr Zaręba (SP 10 Zamość)

Konkurs matematyczny- Julia Buchajczuk (I Społeczna Szkoła Podstawowa)
Michał Jacek (SP 4 Zamość)
Szymon Bartecki (Katolicka SP Zamość)
Natalia Bednarczuk (SP 3 Zamość)
Igor Brzozowski (SP 4 Zamość)
Michał Cielniak (SP 3 Zamość)
Jakub Cieślak (SP 4 Zamość)
Paulina Górnik (SP 2 Zamość)
Kamil Harczuk (SP 9 Zamość)
Izabela Kołodziej (SP 2 Zamość)
Jędrzej Koroś (SP 3 Zamość)
Damian Krzywonos (SP 4 Zamość)
Natalia Leśniak (SP 4 Zamość)
Alicja Łaszkiewicz (SP 4 Zamość)
Kornelia Obszańska (I Społeczna Szkoła Podstawowa)
Aleksandra Obuchowicz (Dwujęzyczna Szkoła Smart School)
Anna Olszewska (SP 4 Zamość)
Inga Pańko (SP 2 Zamość)
Filip Pietkiewicz (SP 3 Zamość)
Łukasz Sacha (Dwujęzyczna Szkoła Smart School)
Zuzanna Sak ( SP 4 Zamość)
Magdalena Słotwińska (SP 2 Zamość)
Zuzanna Stępniak (SP 10 Zamość)
Filip Szkamruk (SP 3 Zamość)
Michał Ścibak (SP 4 Zamość)
Julia Turzyniecka (I Społeczna Szkoła Podstawowa)
Hanna Tymura (SP 3 Zamość)
Jakub Ukalski (I Społeczna Szkoła Podstawowa)
Kacper Wdowiak (SP 4 Zamość)
Maciej Wierzański (SP 2 Zamość)
Oliwia Wróbel (SP 2 Zamość)
Maksymilian Zieliński (SP 9 Zamość)
Katarzyna Zubala (SP 7 Zamość)

Konkurs geograficzny i matematyczny – Anna Figurska (Dwujęzyczna Szkoła Smart School Zamość

Konkurs wiedzy o Biblii i Kościele – Dorota Bojar (Katolicka SP Zamość), Magdalena Malicka (Katolicka SP Zamość), Paweł Mróz (Katolicka SP Zamość)

Konkurs polonistyczny – Maria Barczewska (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Martyna Dudek (I Społeczna Szkoła Podstawowa), Natalia Lejb (SP 2 Zamość), Anna Łuczuk (SP 9 Zamość), Nina Maciocha (SP 6 Zamość)

Konkurs historyczny – Karolina Gil (SP 2 Zamość), Grzegorz Kosiński- Leszczyński (Dwujęzyczna Szkoła Smart School), Tymon Matuszak - (Dwujęzyczna Szkoła Smart School), Mateusz Bogiel (SP 6 Zamość), Jakub Juściński (Dwujęzyczna Szkoła Smart School Zamość)

Konkurs j.angielskiego – Paweł Bociorowski (SP 3 Zamość), Izabela Sanocka (SP 8 Zamość), Marta Grajeta (SP 6 Zamość)

Konkurs j.niemieckiego – Igor Muryn (SP 4 Zamość)

Międzynarodowa Olimpiada o Unii Europejskiej – Szymon Smoła (SP 7 Zamość)

Konkurs j.francuskiego – Agnieszka Wakoń (SP 8 Zamość)

Laureaci i finaliści konkursów gimnazjum

Konkurs biologiczny i chemiczny – Agata Sawicka (Gimnazjum nr 1 Zamość)

Konkurs fizyczny i matematyczny – Jan Zieminski (I Społeczne Gimnazjum), Michal Szyszka (I Społeczne Gimnazjum), Julia Wiater (Gimnazjum nr 5 Zamość)

Konkurs matematyczny oraz wiedzy o Biblii i Kościele – Patrycja Wybranowska (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs geograficzny, matematyczny i historyczny – Zuzanna Pizun (I Społeczne Gimnazjum)

Konkurs fizyczny i historyczny – Danuta Cupiał (I Społeczne Gimnazjum)

Konkurs biologiczny – Paulina Dziuba (Gimnazjum nr 5 Zamość), Mikołaj Pieniak (Gimnazjum nr 5 Zamość), Zuzanna Misztal (SP 2 Zamość)

Konkurs chemiczny – Sebastian Miszczuk (I Społeczne Gimnazjum), Rafał Oleszczak (Gimnazjum nr 5 Zamość)

Konkurs wiedzy o Biblii i Kościele – Eliza Muca (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs polonistyczny – Judyta Grabowska (Gimnazjum nr 4 Zamość)

Konkurs matematyczny – Zofia Iwaniec (Gimnazjum nr 4 Zamość), Aleksandra Teterycz (Gimnazjum nr 3 Zamość)

Konkurs historyczny – Kamil Rogalski (Gimnazjum nr 5 Zamość), Michał Zabiciel (Gimnazjum nr 5 Zamość)

Nauczyciele i opiekunowie laureatów i finalistów szkół podstawowych i gimnazjów

- Pani Anna Janik (SP 2 Zamość)
- Pan Wiesław Nowakowski (SP 2 Zamość)
- Pani Wioletta Płatek (SP 2 Zamość)
- Pani Grażyna Prejbusz (SP 2 Zamość)
- Pani Elżbieta Sak (SP 2 Zamość)
- Pani Elżbieta Tyburska (SP 2 Zamość)
- Pani Iwona Dubina (SP 3 Zamość)
- Pani Grażyna Gaj (SP 3 Zamość)
- Pani Krystyna Kopciowska (SP 3 Zamość)
- Pani Daria Król (SP 3 Zamość)
- Pani Dominika Krysiak (SP 3 Zamość)
- Pani Anna Lachowska (SP 3 Zamość)
- Pani Katarzyna Skalska (SP 3 Zamość)
- Pani Joanna Szewczyk (SP 3 Zamość)
- Pani Ilona Żur (SP 3 Zamość)
- Pan Wojciech Bartosiewicz (SP 4 Zamość)
- Pani Iwona Kołodziejczuk (SP 4 Zamość)
- Pani Marta Margol (SP 4 Zamość)
- Pani Joanna Kosz (SP 4 Zamość)
- Pani Ewa Niedabylska (SP 4 Zamość)
- Pani Maria Pawłowska (SP 4 Zamość)
- Pani Agata Słowik (SP 4 Zamość)
- Pani Anna Topolska (SP 4 Zamość)
- Pani Dorota Kowalczyk (SP 6 Zamość)
- Pani Monika Słomianowska (SP 6 Zamość)
- Pan Jerzy Smól (SP 6 Zamość)
- Pani Joanna Stefanowska (SP 6 Zamość)
- Pani Katarzyna Beda (SP 7 Zamość)
- Pani Małgorzata Bożek (SP 7 Zamość)
- Pani Elżbieta Danilewicz (SP 7 Zamość)
- Pani Lidia Mróz (SP 7 Zamość)
- Pani Marta Majewska (SP 7 Zamość)
- Pani Agnieszka Bratkowska (SP 8 Zamość)
- Pani Irena Chwiejczak (SP 8 Zamość)
- Pani Monika Paska (SP 8 Zamość)
- Pani Aneta Rudawska (SP 8 Zamość)
- Pani Małgorzata Sawic (SP 8 Zamość)
- Pan Wiesław Sroka (SP 8 Zamość)
- Pani Bożena Wieczorek (SP 8 Zamość)
- Pani Agnieszka Wnuk (SP 8 Zamość)
- Pani Marzanna Bednarz (SP 9 Zamość)
- Pani Ewa Kołodziej (SP 9 Zamość)
- Pani Katarzyna Radomska-Wosiak (SP 10 Zamość)
- Pani Alina Stopa (SP 10 Zamość)
- Pani Barbara Tęczak (SP 10 Zamość)
- Pani Małgorzata Walmont (SP 10 Zamość)
- Pani Małgorzata Zachajczuk (SP 10 Zamość)
- Pani Sława Bilska (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
- Pani Elżbieta Kędrak (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
- Pani Dorota Sowińska (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
- Pani Grażyna Piątkowska (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
- Pani Marta Wiśniewska (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
- Pan Zbysław Zapała (Zespół Szkół Społecznych Zamość)
- Pani Agnieszka Ostasz (Katolicka Szkoła Podstawowa)
-ks. Krzysztof Sosnowski (Katolicka Szkoła Podstawowa)
- Pani Monika Poświatowska (Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School)
- Pan Paweł Sawicki (Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School)

Laureaci i finaliści szkół ponadgimnazjalnych

XLV Olimpiada Historyczna – Stanisław Zabandżała (3 LO Zamość)

XIV Olimpiada Przedsiębiorczości i XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Maciej Wojnar (3 LO Zamość)

Olimpiada Wiedzy o Prawie i XXXVII Olimpiady Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej – Krystian Petz (1 LO Zamość)

68 Olimpiada Fizyczna oraz Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i z fizyki – Wojciech Jasiński (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące)

XLII Olimpiada J.Francuskiego – Sebastian Czusz (3 LO Zamość)

XXXVII Olimpiada J.Łacińskiego – Oskar Korczynski (1 LO Zamość), Kamila Śledź (I Społeczne LO)

XLV Olimpiady Geograficznej – Marek Zastąpiło (I Społeczne LO)

Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki i z matematyki:
- Dominik Dębinski (1 LO Zamość)
- Mikołaj Kulczyński (1 LO Zamość)
- Paweł Lewkowicz (1 LO Zamość)
- Kacper Bulak (1 LO Zamość)
- Damian Cyper (1 LO Zamość)
- Tymon Gontarz (1 LO Zamość)
- Emil Łasocha (1 LO Zamość)
- Paweł Oleniak (1 LO Zamość)
- Marcin Pieczykolan (1 LO Zamość)
- Mateusz Duma (1 LO Zamość)
- Piotr Łukasiewicz (I Społeczne LO)
- Łukasz Szyszka (I Społeczne LO)
- Adrian Świrszcz (I Społeczne LO)
- Mateusz Zalewski (I Społeczne LO)

Konkurs o „Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” z chemii- Piotr Pizon (1 LO Zamość)

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki- Karol Wolczyk (I Społeczne LO), Barbara Rosiak (3 LO Zamość), Wiktoria Skowron (I Społeczne LO)

XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych- Dawid Ziobro (ZSP nr 5 Zamość)

Olimpiada Teologii Katolickiej- Kacper Biłant ( 2 LO Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna- Wiktoria Bojar (ZSP nr 1 Zamość)

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej- Patryk Kuron (ZSP nr 2 Zamość), Agata Martyniuk ( ZSP nr 2 Zamość), Kamila Świder (ZSP nr 2 Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Białystok- Julia Poździk (1 LO Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistycznej- Kacper Silezin (ZSP nr 1 Zamość)

Ogólnopolska Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna Łódź- Wiktoria Szykulska (1 LO Zamość)

Nauczyciele i opiekunowie laureatów i finalistów szkół ponadgimnazjalnych:
- Pan Zbigniew Kodryaczny (3 LO i Smart School Zamość)
- Pani Paulina Adamowicz (1 LO Zamość)
- Pan Andrzej Mazurkiewicz (I Społeczne LO Zamość , I LOZamość, Społeczna SP i I Społeczne Gimnazjum Zamość)
- Pani Mirosława Podhajny (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskie w Zamościu)
- Pan Jacek Podkościelny (I Społeczne LO Zamość)
- Pani Anna Białkowska- Dzięgiel (ZSP nr 5 Zamość)
- Pani Maria Bubiłek (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące)
- Pani Marta Dynowska (1 LO Zamość)
- Ks.Jerzy Frankiewicz (1 LO Zamość)
- Pan Andrzej Gdański (ZSP nr 1 Zamość)
- Pani Anna Gęborys (3 LO Zamość)
- Pani Maria Hałasa (3 LO Zamość)
- Pan Adam Maślany (ZSP nr 2 Zamość)
- Pani Bernarda Paszko (3LO Zamość)
- Pan Krzysztof Siek (ZSP nr1 Zamość)
- Pan Leszek Stempel (ZSP nr 1 Zamość)
- Pani Małgorzata Twardziszewska (1LO Zamość)
- Pan Zenon Ważny (ZSP nr1 Zamość)
- Pani Joanna Wójcik (2 LO Zamość)

Uczniowie nagrodzeni w konkursach artystycznych:

2 miejsce - XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja rodzina w kolorach świata”- Gabriela Belina (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)

Międzynarodowy Konkurs Fashion Designer Awards 2019- Franciszek Drozdowski (SP 3 Zamość)

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Lotniczej „Skrzydła nad Kazimierzem”- Zuzanna Gałan (SP 7 Zamość)

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pejzaże Mistyczne”- Anna Grudzinska (SP 3 Zamość)

1 miejsce - XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Malowane Poezją”- Magdalena Krawczuk (MDK Zamość)

III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Moje miasto- moja duma": nagroda główna: Julia Magdziak (Przedszkole Nr9 Zamość), 3 miejsce: Monika Niemczuk (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)

Konkurs magazynu „Press” - Grand Press Photo- Kacper Nowak (1 LO Zamość)

Nagroda główna - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioł w za dużych butach” , I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100 Miejscowości Niepodległej” oraz w konkursie „Pocztówka z mojej miejscowości”, II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100 Lecie Odzyskania Niepodległości Polskim” oraz w konkursie „Koleżanko, kolego – pokaż, co w twojej miejscowości jest najpiękniejszego”: Oliwia Sawicka (Przedszkole Nr1 Zamość)

1 miejsce w 29. Ogólnopolskim Literackim Konkursie im. Jana Parandowskiego: Maria Terlecka (SP 6 Zamość)

1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przedszkolak sprawny, zdrowy, do zabawy zawsze gotowy": Wiktoria Wójtowicz (Przedszkole Nr 12 Zamość)

1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przedszkolak sprawny, zdrowy, do zabawy zawsze gotowy"; Anna Wróbel (Przedszkole Nr 12 Zamość)

III Nagrody w XI Ogólnopolskim Konkursie Maluarskim „Siedem Grzechów Głównych” - Dąbrowa Górnicza: Emilia Zaręba (MDK Zamość)

I miejsce- Złoty Dyplom w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Rzeszów: chór szkolny (1 LO Zamość)

Uczniowie nagrodzeni w konkursach sportowych:

2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Kata Jiu – Jitsu Goshin - Ryu oraz III miejsca w Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu Goshin Ryu w Grapplingu: Piotr Godzisz (2 LO Zamość)

Vicemistrz Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS: Patryk Krupa (ZSP 1 Zamość)

Vicemistrz Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: Julia Oberda (ZSP 1 Zamość)

2 miejsce w grze podwójnej chłopców - XXV Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego „Sprawni Razem” – Tomasz Repeć (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)

3 miejsce w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych ZSS „Sprawni Razem”: Krystyna Potyrańska (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)

Nauczyciele opiekunowie wychowanków przedszkoli i placówek oświatowych:
- Pani Magdalena Majer (MDK Zamość)
- Pani Wioletta Brzozowska (MDK Zamość)
- Pani Katarzyna Łagoźny (Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu)
- Pani Renata Mulawa (Przedszkole Miejskie Nr 9 w Zamościu)
- Pani Anna Fałaga (Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu)
- Pani Bożena Gil (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)
- Pani Joanna Sudołowicz (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)
- Pan Michał Toczyński (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu)

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us