Reklama

„Czepkowanie” absolwentów pielęgniarstwa UPZ

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

30 sierpnia 2021 r. w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu miała miejsce uroczystość „czepkowania”, podczas której na pielęgniarki i pielęgniarzy pasowano kolejnych absolwentów kierunku pielęgniarstwo. Podczas wydarzenia absolwentki tego kierunku otrzymały czepki, natomiast absolwenci przypinki pielęgniarskie.

Uroczystość otworzyła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ, która powitała świeżo upieczonych absolwentów, władze Uczelni oraz gości. W tym szczególnym dniu, absolwentom studiów I stopnia towarzyszyli przedstawiciele władz Uczelni, placówek ochrony zdrowia, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz wykładowcy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in.: dr hab. Andrzej Samborski – rektor UPZ, Jerzy Korniluk – kanclerz Uczelni, dr inż. Agata Waszek – dyrektor Instytutu Humanistyczno-Medycznego UPZ, Danuta Kusiak - przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zamościu. Następnie dokonano ceremonii „czepkowania” oraz złożenia przysięgi i odśpiewania Hymnu Pielęgniarek i Położnych.

- Czepek, który otrzymaliście, zobowiązuje Was do pielęgnowania tradycji zawodowych, ale pamiętajcie także, że dzięki Waszej wiedzy, umiejętnościom i postawom, pacjenci w podmiotach leczniczych będą mogli czuć się bezpiecznie, zaś osoby zdrowe będą mogły w sposób przemyślany umacniać swoje zdrowie. Państwo jesteście odpowiedzialni za najwyższą wartość, jaką jest życie ludzkie. (…) Pragnę podkreślić, że mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie, nic nie jest w stanie zastąpić profesjonalnej opieki pielęgniarskiej. Żaden, nawet najnowocześniejszy sprzęt nie zdoła zastąpić empatii i współczucia dla pacjenta, który szuka zrozumienia i emocjonalnego wsparcia – mówiła do absolwentów pielęgniarstwa dr n. med. Beata Biernacka. Przypomniała również, że już od października w Zamościu ruszają studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo, pozwalające uzyskać tytuł magistra. - Nie żegnam się z Państwem, ponieważ wiem, że już 1 października z większością spotkamy się w nowym roku akademickim na studiach drugiego stopnia - magisterskich, a także w Ośrodku Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych podczas realizacji kursów specjalistycznych, kwalifikacyjnych, czy szkoleń specjalizacyjnych – dodała.

Rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski gratulował kolejnym absolwentom pielęgniarstwa ukończenia studiów i życzył powodzenia w przyszłej pracy zawodowej. Do absolwentów pielęgniarstwa UPZ zwróciła się również Danuta Kusiak z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zamościu. - To już drugi rocznik absolwentów pielęgniarstwa opuszczających mury tej Uczelni. (…) Witam Was serdecznie w gronie pielęgniarek. Gratuluję Wam odwagi i wysiłku – mówiła Danuta Kusiak.

- Dziękuję kierownictwu oraz wykładowcom Zakładu Pielęgniarstwa UPZ i gratuluję wysokiego poziomu kształcenia. Absolwentom z kolei gratuluję ukończenia studiów oraz znakomitych wyników na egzaminie dyplomowym. Życzę, aby wytrwałość i gotowość służenia potrzebującym była życiowym powołaniem, a praca zawodowa przynosiła jak najwięcej satysfakcji – gratulowała dr inż. Agata Waszek, dyrektor Instytutu Humanistyczno-Medycznego UPZ.

W imieniu kończących studia, głos zabrała Klaudia Luchowska, która krótko podsumowując minione trzy lata, podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie do zawodu.

Uroczystość zakończył występ artystyczny przygotowany przez członków Koła Naukowego Studentów Pielęgniarstwa oraz wspólne zdjęcia absolwentów i wykładowców.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us