Reklama
Reklama

Mechanika i budowa maszyn z pozytywną oceną PKA

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Uczelni Państwowej w Zamościu otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. PKA w swojej ocenie podkreśliła bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, relacje kadry ze studentami oraz wsparcie socjalne studentów.

W zespole oceniającym PKA znaleźli się eksperci w swojej dziedzinie, którzy zweryfikowali m.in. program studiów, bazę dydaktyczną Uczelni, kwalifikacje i doświadczenie kadry, politykę jakości kierunku studiów oraz inne elementy funkcjonowania mechaniki i budowy maszyn w UPZ.

Kierunek otrzymał ocenę pozytywną na 5 lat. Zespół oceniający podkreślił, że koncepcja kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Uczelni Państwowej w Zamościu „jest zorientowana na potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym zawodowego rynku pracy, a także została określona z udziałem potencjalnych pracodawców”.

Ponadto zespół PKA ocenił bardzo dobrze bazę dydaktyczną i infrastrukturę dla kierunku mechanika i budowa maszyn UPZ. „Uwagę należy zwrócić na bardzo dobrze wyposażone laboratoria specjalistyczne oraz sale komputerowe” – czytamy w uzasadnieniu.

Eksperci Komisji zwrócili również uwagę na relacje kadry i studentów oraz formy wsparcia studentów tego kierunku. „Uczelnia udziela studentom kompleksowego i systematycznego wsparcia w pozyskiwaniu wiedzy. Studenci mają zapewnione wsparcie dydaktyczne, naukowe i socjalno-bytowe (…). W Uczelni udało się stworzyć partnerski system relacji między kadrą a studentami, co znacząco ułatwia realizację wsparcia we wszystkich aspektach związanych z kształceniem na kierunku.” – pisze zespół PKA w uzasadnieniu swojej oceny.

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Uczelni Państwowej w Zamościu kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Studia stacjonarne są bezpłatne.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us