Reklama
Reklama

Sukces uczniów I LO w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Dominik Dębiński, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu zdobył trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Paweł Lewkowicz i Łukasz Gliwiński zdobyli wyróżnienia.

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.  15 uczniów z I LO w Zamościu korzystając z platformy edukacyjnej mCourser przez godzinę rozwiązywało test wykazując się zdolnością myślenia algorytmicznego. Dominik Dębiński uzyskując 105 punktów zajął III miejsce i otrzymał tytuł laureata, a Paweł Lewkowicz i Łukasz Gliwiński uzyskując 98,75 punktów zostali wyróżnieni w konkursie.

Konkurs sprawdza myślenie logiczne, analityczne, rozwiązywanie skomplikowanych zadań, mobilizuje do kreatywności i wysiłku intelektualnego. Do tegorocznej edycji przystąpiło 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły.

W marcu odbędzie się uroczyste zakończenie konkursu połączone z wręczeniem nagród laureatom.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us