Reklama
Reklama

Masz pomysł na biznes?

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów do udziału w projekcie ekonomicznym "Mój biznes szansą dla mojego regionu". Przedsięwzięcie zostało przygotowane z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych czterech powiatów (biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego) oraz nauczycielach zainteresowanych wprowadzaniem zagadnień ekonomicznych na lekcjach podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie.

Głównym celem projektu jest inspirowanie młodzieży do podnoszenia wiedzy i umiejętności z zakresu nauk ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki współczesnej ekonomii i przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły i ma charakter konkursu, który składa się z etapu szkolnego, powiatowego, warsztatów i etapu regionalnego-finału, do którego przejdzie 20 najwyżej ocenionych osób. Warunkiem przejścia do finału jest udział w warsztatach „Ekonomia nie jest trudna” przeprowadzonych przez eksperta z BZ WBK, w siedzibie banku.

Finał projektu odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu 24.04.2018 r. o godzinie 9.00. Uczestnicy finału będą musieli zaprezentować, przed komisją konkursową, swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości. Przedstawić pomysł na działalność gospodarczą, która będzie miała szanse na powodzenie i będzie uwzględniała walory lokalnego środowiska. Komisja oceniająca finalistów to eksperci w dziedzinie ekonomii i przedsiębiorczości. Zadanie komisji konkursowej będzie ocena formalna i merytoryczna wystąpienia ucznia, ocena merytoryczna materiałów przygotowanych przez ucznia, ocena realności planowanego przedsięwzięcia oraz ocena wiedzy ucznia z zakresu przedsiębiorczości.

Projekt ma formę konkursu i warsztatów:
- I etap szkolny - 06.03.2018 r., godz. 10.00 (w szkole, która zgłosiła uczniów do konkursu),
- II etap powiatowy - 19.03.2018 r., godz. 11.00 (w bibliotece pedagogicznej właściwej dla danego powiatu),
- warsztaty „Ekonomia nie jest trudna” – 23.03.2018 r., godz. 10.00 (w sali konferencyjnej Banku Zachodniego WBK, ul. Partyzantów 12, 22- 400 Zamość),
- finał - 24.04.2018 r., godz. 9.00 (w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, ul. Sienkiewicza 5, 22-400 Zamość).

Nagrodami w konkursie są: smartfony, aparat fotograficzny, głośniki mobilne oraz słuchawki bezprzewodowe. Nagrody otrzyma 5 osób z największą liczbą punktów. Dodatkowo zostanie przyznanych 5 wyróżnień. Regulamin projektu „Mój biznes szansą dla mojego regionu” wraz z załącznikami są dostępne na stronie biblioteki www.bipe.pl, w zakładce konkursy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us