Wiadomości

Mieszkał w przyczepie, trafił do szpitala

Policjanci przewieźli do szpitala mężczyznę, który mieszkał w przyczepie kempingowej i narażony był na utratę zdrowia, a nawet życia. O sytuacji bytowej mieszkańca gminy Zamość policję poinformowała zaniepokojona jego losem krewna. Mężczyzna pozostał w szpitalu.

Wolniej na osiedlach

Zamojski magistrat planuje wprowadzić ograniczenia prędkości na osiedlowych ulicach. Ma być bezpieczniej.

"Terapia przynosi efekty"

"Terapia przynosi efekty" - napisała nam zamościanka Marlena Król, która choruje na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową. Jej historię opisywaliśmy już wiele razy. Dzięki wsparciu internautów udało się rozpocząć leczenie. Marlena wciąż potrzebuje pomocy.

Finał podsumowany

Zamojski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował tegoroczny finał akcji. Zebrano rekordową kwotę ponad 178 tys.zł.

Za nami targi ślubne [ZDJĘCIA i WIDEO]

Zakończyły się dwudniowe targi ślubne w zamojskiej galerii Twierdza. Dla narzeczonych przygotowano pokazy mody, naukę tańca, ogólnodostępne warsztaty, panele dyskusyjne oraz porady profesjonalistów w różnych dziedzinach.

Targi ślubne w Zamościu [ZDJĘCIA]

W Zamościu trwa kolejna edycja targów ślubnych. Przygotowano pokazy mody, prezentację zespołów muzycznych, naukę tańca, ogólnodostępne warsztaty, panele dyskusyjne oraz porady profesjonalistów w różnych dziedzinach.

Łańcuch serc dla Igora [ZDJĘCIA]

4444 zł i 40 groszy uzbierała społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu na operację dla dwuletniego Igorka Kotowskiego. Chłopiec urodził się z poważną wadą serca. Przeszedł już dwie operacje, przed nim kolejna.

Piłka, robotyka i teatr

– Wchodzę na salę i widzę wokół siebie 200 osób jednocześnie „kopiących” piłkę, tak jak ja. Szczena opadła. Coś pięknego! – tak wspomina swój pierwszy turniej we freestyle football Kamil Skwaryło. W nowym numerze „Skafandra” przeczytacie, jak wyglądała jego przygoda z tą dyscypliną sportu oraz co fajnego zrobił dla niepełnosprawnych.

Tragiczny wypadek pod Zamościem

41-letni mężczyzna zginął w dzisiejszym wypadku w m. Chomęciska Małe pod Zamościem. Na drodze krajowej zderzyły się dwa pojazdy - samochód osobowy marki Renault i ciężarowy marki Volvo.

Rekordy w LHS

W 2017 r. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa przewiozła 10 mln 64 tys. ton towarów. Oznacza to wzrost o ponad 100 tys. ton w porównaniu do wyników Spółki w poprzednim roku oraz o ponad 400 tys. ton w porównaniu do 2015 r. W styczniu 2018 spółka osiągnęła kolejny rekord przewożąc ponad milion ton towarów.

Wnioski złożone

Do zamojskiego Urzędu Miasta wpłynęło 47 wniosków o dotację do wymiany starego systemu grzewczego na nowy, ekologiczny kocioł opalany gazem lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Program realizowany jest już trzeci raz.

Subskrybuj to źródło RSS

JoomBall - Cookies

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us