Reklama

Wiadomości

Uratował życie sąsiadce

Czujność sąsiada uratowała życie 83-latce. Mężczyzna zauważył, że kobieta leży na balkonie i potrzebuje pomocy. Zadzwonił na numer alarmowy i wezwał służby ratunkowe.

Wakacyjne i naukowe propozycje

Wakacje tuż-tuż. Uczniowie stęsknieni za czasem wolnym w końcu będą mogli odpocząć. A gazeta „Skafander” podpowiada, jak można spędzić ten czas. W nowym wydaniu gazety znajdziemy m.in. wywiad z Bartłomiejem Dawidem, który opowiada o swojej podróży autostopem do Hiszpanii.

Trwa remont dworca PKP

W budynku zamojskiego dworca PKP trwa remont generalny. Po zakończeniu prac, obiekt będzie przystosowany do potrzeb powstającego tam Centrum Integracji Społecznej.

Zamość: Niegroźna kolizja, tragiczny finał

Kierujący pojazdem marki Renault podczas zmiany pasa ruchu nie zauważył samochodu ciężarowego i doprowadził do zderzenia. W wyniku kolizji uszkodzone zostały jedynie pojazdy, jednakże pasażerka renault kilka minut po zdarzeniu straciła przytomność i została przewieziona do szpitala. Pomimo natychmiast podjętej akcji reanimacyjnej nie zdołano przywrócić funkcji życiowych kobiety.

Zamość: Nastoletni motocyklista ranny w wypadku

Nastoletni motocyklista na łuku drogi wpadł w poślizg, wjechał na pas zieleni i doprowadził do przewrócenia pojazdu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jadąca z nim pasażerka doznała ogólnych potłuczeń.

"Zielona szata miasta"

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego I LO w Zamościu, w zamojskim Parku Miejskim zostaną posadzone cztery sadzonki lip. Poprzez organizację akcji „Zielona szata miasta”, młodzież chce włączyć się w działania ekologiczne prowadzone w Zamościu, by wspólnie zadbać o ekologię i ochronę środowiska.

„Mundur na Rowerze” w Zamościu

Akcja „Mundur na Rowerze” dotarła w niedzielę do Zamościa. Pięciu policjantów z zamojskiej jednostki odebrało sztafetę od kolegów z Biłgoraja i ruszyli w dalszą trasę. Charytatywna akcja na celu ma promowanie zdrowego trybu życia oraz pomoc funkcjonariuszom poszkodowanym w czasie wybuchu substancji pirotechnicznej w Łodzi.

Likwidacja azbestu, wnioski przyjęte

Prawie 60 wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest złożono do zamojskiego magistratu. Część jest już w trakcie realizacji. Przypomnijmy, że ustawowy obowiązek usunięcia materiałów zawierających azbest należy zrealizować najpóźniej do 2032 r.

Marta Pfeifer kandyduje na prezydenta Zamościa

Zamojska radna Marta Pfeifer będzie się ubiegać o urząd prezydenta Zamościa. Swój start w zbliżających się wyborach samorządowych oficjalne ogłosiła podczas piątkowej konferencji prasowej.

Zarzuty dla oszustki

Zamojscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o oszustwo. Przez ponad 5 lat 42-latka wymyślając różne tragiczne historie, w które rzekomo uwikłana była jej rodzina prosiła małżeństwo z Zamościa o pieniądze. Obiecywała ich zwrot, który jednak nigdy nie nastąpił. Pokrzywdzeni stracili łącznie kilkaset tysięcy złotych.

Potrącenie na Szczebrzeskiej - to tylko zdjęcia do spotu

Wypadek z udziałem pieszego, do którego doszło dzisiaj na przejściu dla pieszych przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu nie wydarzył się naprawdę. Były to sceny do spotu edukacyjno – informacyjnego realizowanego przez zamojską komendę przy współudziale uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Projekt powstał w ramach kampanii „Patrz i słuchaj”.

  • 1 komentarz
  • Czytany: 2118 razy

Centrum Monitoringu Miejskiego w nowej siedzibie

Centrum Monitoringu Miejskiego w Zamościu pracuje już w nowej siedzibie. Jak informuje magistrat, pomieszczenia, które obecnie zajmuje Centrum, zostały wyremontowane i dostosowane do potrzeb i specyfiki pracy jednostki.

Subskrybuj to źródło RSS

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us