Reklama

"Czysty las wokół nas" - szykuje się wielkie sprzątanie

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Z inicjatywy uczniów Państwowego Liceum Plastycznego w Zamościu, Miasto Zamość organizuje wspólnie z Rotary Klub Zamość akcję „Sprzątamy Las wokół nas”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek (21.03). Uczestnicy posprzątają teren lasu miejskiego i zalewu.

"Do akcji aktywnie włączyli się przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Polski Związek Wędkarski Okręg Zamojski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu, Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość im. Powstania Zamojskiego oraz 25. Zamojski Batalion Lekkiej Piechoty." - informuje zespół prasowy UM Zamość. "W ramach akcji uczniowie będą pracować w zespołach, które zostaną przypisane do określonego obszaru lasu. Pracując w grupach, uczniowie będą mieli okazję nawiązać nowe kontakty i nauczyć się, jak ważne jest wspólne działanie dla osiągnięcia celu. " -czytamy dalej.

Podczas akcji uczestnicy  dowiedzą się m.in. które odpady nadają się do recyklingu i jak je ograniczać na co dzień, jak wspierać bioróżnorodność w lesie i jak chronić środowisko.

"Wspólnie zasadzimy 100 drzew przekazanych przez PZŁ w Zamościu. Podsumowanie akcji umili wojskowa grochówka i ognisko z kiełbaskami. " - informują organizatorzy.

1 komentarz

  • Korona
    Korona poniedziałek, 20 marzec 2023 20:13 Link do komentarza

    nowe lokum PZŁ trzeba posprzątać ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us