Reklama

Radni w obronie Papieża Jana Pawła II

Radni w obronie Papieża Jana Pawła II
„Rada Miasta Zamość zdecydowanie potępia medialną nagonkę opartą w dużej mierze na materiałach PRL, której obiektem jest Wielki Papież- Jan Paweł II. Jest to próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet zagorzali komuniści”- to treść uchwały, która ma być procedowana na najbliższej sesji Rady Miasta Zamość w dn. 27.03.2023 r.

Pod projektem uchwały podpisali się radni: Franciszek Josik, Leszek Tabiszewski, Krzysztof Sowa, Andrzej Szpatuśko, Szczepan Kitka, Marek Walawander i Piotr Błażewicz.

W uzasadnieniu projektu, autorzy uchwały przypominają jak wielkie znaczenie dla wszystkich Polaków, a szczególnie dla młodzieży, która potrzebuje autorytetu, wiary, nadziei i miłości, ma Jan Paweł II: „ Najważniejsze, byśmy dobrze poznali nauczanie Jana Pawła II, uczynili swoim jego przesłanie i realizowali je na co dzień w swoim życiu”.

Radni zwracają również uwagę na zagrożenie, które określają mianem ukrytej, ale nie mniej skutecznej niż komunistyczna, cenzury „ Ta ukryta […] przybrała postać wrogiej chrześcijaństwu ideologii lewacko- libertyńskiej, kontestującej każde papieskie słowo”.

„Jako Rada Miasta dystansujemy się całkowicie od dzisiejszego zmasowanego ataku na św. Jana Pawła II. Jest to próba odebrania Polakom, zwłaszcza młodzieży, czytelnego i bardzo potrzebnego autorytetu moralnego”.

Poniżej pełna treść uzasadnienia uchwały.

11 komentarzy

 • Obiektywny
  Obiektywny piątek, 17 marzec 2023 12:13 Link do komentarza

  Panowie radni! Zapoznajcie się z materiałami!
  https://oko.press/wojtyla-wiedzial-i-tuszowal-czy-to-koniec-kultu-jana-pawla-ii

 • Adam
  Adam piątek, 17 marzec 2023 14:35 Link do komentarza

  W sprawie Jana Pawła II chetni głosować za, a w sprawie mieszkań TBS byli przeciw. Religia ważniejsza od mieszkań dla ludzi. Precz z takimi radnymi.

 • Barbara
  Barbara sobota, 18 marzec 2023 17:33 Link do komentarza

  To nie jest sprawa dla radnych, nie maja ani kompetencji ani kwalifikacji w tym zakresie, brak tez wiedzy. Nie jest to tez przede wszystkim sprawa, która tyczy się miasta. Swoje poglądy religijne mogą głosić prywatnie, nie jako radni. Póki co jesteśmy państwem świeckim.

 • Zamościak
  Zamościak sobota, 18 marzec 2023 20:22 Link do komentarza

  Coś ci się urbanowało tow. Barbara

 • Szczepan
  Szczepan niedziela, 19 marzec 2023 23:18 Link do komentarza

  Do Barbara
  Radni mają prawo i obowiązek obrony swojej wiary a także wiary swoich wyborców...., to tylko ludzie bezideowi są zawsze neutralni, czyli jacy?, Obojętni, bo ich poglądy mają charakter relatywny. Mieszkańcy Zamościa od samego jego powstania, mieli swoje świątynie różnych wyznań i nikt nikogo nie rozliczał w kogo mają wierzyć a dziś osoby o małej wiedzy chcą rozliczać innych. Chyba nie o taki postęp nam chodzi?

 • zniesmaczony
  zniesmaczony poniedziałek, 20 marzec 2023 12:34 Link do komentarza

  popatrzmy na radnych jak bardzo poznali nauczanie i jak je realizują na co dzień w swoim życiu... hipokryzja to mało powiedziane.
  skoro najwyższym wymiarem kary (kler nawet twierdzi że to najbardziej upokarzająca w tamtych czasach) dla pedofila było przeniesienie na inną parafie to chyba coś jest nie tak? ciekawy jestem jakby taka sprawa dotyczyła twojego dziecka czy wnuka czy tak samo byście śpiewali teolodzy zamojscy ? ?

 • Lena
  Lena poniedziałek, 20 marzec 2023 13:17 Link do komentarza

  Dziękujemy za to oświadczenie radnym, którzy wystąpili w obronie Papieża Jana Pawła II, człowieka, który całym sercem kochał Polskę i Polaków - wszystkich, cały naród polski i w czasie pierwszej wizyty wygłosił słowa, które do dziś pamiętamy: niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi-tej ziemi. I rzeczywiście , nastąpiły zmiany- komuna padła na pysk, ale wielu jej wyznawców do tej pory dyszy nienawiścią czego efektem jest nagonka, fałszywa nagonka na Ojca Świętego niczym nie udowodniona. Ale im chodzi o to, żeby skłócić Polaków, żeby wreszcie obecnie rządzący utracili władzę w nadchodzących wyborach i żeby przejęli ją zwolennicy człowieka, który -jeśli wygra - podda całkowicie nasz kraj pod panowanie obcych państw, nie znoszących naszego kraju. Na koniec mam APEL do antypolskich aktywistów: WYJEDŹCIE STĄD, zostawcie ten kraj, zamieszkajcie w innych, które was przyjmą i nie nękajcie nas-patriotów, którzy miłują swoja ojczyznę-POLSKĘ!

 • Bogdan
  Bogdan środa, 22 marzec 2023 15:35 Link do komentarza

  Z góry dziękujemy wszystkim radnym, którzy zagłosują przeciw tej uchwale, respektując konstytucyjną zasadę świeckości państwa. Sprzeciw wobec tej uchwały to także - w pewnym sensie - sprzeciw wobec wykorzystywaniu seksualnym dzieci przez księży.

 • Komuna to zło
  Komuna to zło czwartek, 23 marzec 2023 11:53 Link do komentarza

  Mylisz się towarzyszu określający się jako Bogdan. To jest typowo bolszewickie podejście do sprawy. A druga część twojej "wypowiedzi" to już zwykłe skurwysyństwo, wyniesione z domu

 • zapiskomunabis
  zapiskomunabis czwartek, 23 marzec 2023 19:03 Link do komentarza

  piękny wywód pewnie katolika z pierwszej ławki w kościele, jakie to polskie i bardzo patriotyczne. albo pedofil broni pedofili. powiedz czy rozbrajanie militarnie Polski przez rządzących nie jest działaniem prorosyjskim ?

 • Komuna to zło
  Komuna to zło piątek, 24 marzec 2023 08:11 Link do komentarza

  ano jesteś komuna bis, i jeszcze debilem do tego

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us