Reklama

Zamość: Wystartowała kolejna edycja Kilometrów Dobra [FOTO, WIDEO]

fot. Szymon Łyciuk fot. Szymon Łyciuk
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu rusza z kolejną edycją akcji "Kilometry Dobra". Uroczysta inauguracja odbyła się dziś w budynku przy ulicy Orlicz-Dreszera 10. To właśnie na remont tego obiektu zbierane będą środki podczas tegorocznej akcji.

W budynku przy Orlicz Dreszera 10 powstanie warsztat terapii zajęciowej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

- Jest do dla nas bardzo ważne zadanie, z którym borykamy się już od kilku lat. Środki, które zbieraliśmy w poprzednich latach już zainwestowaliśmy w ten budynek. Po ukończeniu remontu poprawią się warunki do prowadzenia zajęć terapeutycznych dla wychowanków ośrodka, dla dzieci i młodzieży - mówi Krzysztof Rysak, dyrektor OREW.

Obecnie grupy młodzieżowe i dorosłe mają zajęcia przy ul. Orlicz Dreszera 14. W budynku jest po prostu ciasno.

- Potrzebujemy lepszych warunków, po to, aby nasze dzieci, nasza młodzież, osoby starsze, czuły się bezpiecznie, aby te zajęcia przebiegały zgodnie z celami, które są zaplanowane - mówi Krzysztof Rysak. - Dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do naszych puszek. Wielka orkiestra lokalnej pomocy, to są nasze Kilometry Dobra - dodaje.

- To dzięki Państwu i włączeniu się m.in. w takie akcje możemy stworzyć naszym podopiecznym godne warunki, bo takie im się należą. To są takie same wspaniałe osoby jak my wszyscy - mówi Jadwiga Stromkie, przewodnicząca zamojskiego PSONI.

Poniżej zdjęcia i wideo z uroczystej inauguracji (fot. Szymon Łyciuk).

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us