Reklama

Zamość: Droższe parkowanie

Parkowanie na zamojskiej starówce będzie droższe, foto: archiwum ezamosc.pl Parkowanie na zamojskiej starówce będzie droższe, foto: archiwum ezamosc.pl

Parkowanie w centrum Zamościa będzie znacznie droższe. Zamojska Rada Miasta przyjęła uchwałę dotyczącą nowych stawek za parkowanie w mieście. Kierowcy za pierwszą godzinę parkowania na starówce zapłacą 3 zł, za drugą - 3,50 zł a za trzecią aż 4 zł.

Uchwała przyjęta przez zamojskich radnych określa kto, kiedy i ile ma płacić za parkowanie w mieście. Za jej przyjęciem głosowało 13 radnych, troje - Marta Pfeifer, Marek Kudela, Rafał Zwolak - było "przeciw", Wiesław Nowakowski wstrzymał się od głosu, a radni z klubu PiS nie głosowali.

Jak wynika z uchwały, w pierwszej strefie parkowania (Starówka) za pierwszą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 3 zł, za drugą - 3,50 zł, za trzecią - 4 zł, za czwartą i kolejne - 3 zł (obecnie stawki są na poziomie kolejno: 2 zł, 2,4zł, 2,8 zł i 2 zł). Co więcej opłaty pobierane będą w dni robocze całodobowo, a nie jak do tej pory w godzinach 9.00 - 18.00.

Wprowadzono również opłaty abonamentowe 100 zł za jeden miesiąc, 300 zł za pół roku i 500 zł za rok. Co ważne, abonament dla mieszkańców i najemców lokali użytkowych w obrębie strefy płatnego parkowania kosztować będzie 2 zł za miesiąc, czyli 24 zł za cały rok. Jest też ograniczenie, mieszkańcy Starego Miasta mogą wykupić maksymalnie 2 karty na jeden adres zameldowania a najemca 1 kartę przypadającą na jeden adres wynajmowanego lokalu użytkowego.

Uchwała określa też wysokość opłat w drugiej strefie parkowania, czyli na obszarze Nowego Miasta. Tam za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 1 zł, za drugą 1,20 zł, za trzecią 1,40 zł, za czwartą i kolejne 1 zł (stawki nie uległy zmianie). Co ważne, w tej strefie opłaty obowiązywać będą w dni robocze w godzinach od 9.00 do 18.00. Abonament za parkowanie na Nowym Mieście kosztować będzie 50 zł za miesiąc, 250 zł za pół roku i 400 zł za rok.

Uchwała czeka na ogłoszenie w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Wejdzie w życie po upływie czternastu dni od dnia ogłoszenia, ale nie wcześniej niż 15 maja.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us