Reklama
Reklama

Uwierzyła w wypadek córki. 87-latka straciła 80 tys.zł.

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
87-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego uwierzyła w historię o spowodowaniu wypadku przez córkę. Kobieta przekazała oszustom 80 000 zł. Dzięki pieniądzom córka miała uniknąć więzienia.

- Kobieta powiedziała, że wczoraj w godzinach popołudniowych na jej numer stacjonarny zadzwoniła kobieta. Powiedziała, że jest policjantką i poinformowała, że córka 87-latki spowodowała wypadek. Weszła na jezdnię na czerwonym świetle. W wypadku uczestniczył samochód kierowany przez kobietę w ciąży, która poroniła i walczy o życie. Powiedziała również, że córka uniknie zatrzymania, jeśli zostanie wpłacona kaucja w wysokości 100 tysięcy złotych. Następnie do rozmowy włączyła się rzekoma córka 87-latki, która potwierdziła wersję zdarzenia przekazaną przez „policjantkę”. Pokrzywdzona rozmawiając z rzekomą córką zapytała ją, dlaczego ma inny głos. W odpowiedzi usłyszała, że jej głos brzmi inaczej, ponieważ ma złamany nos. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Następnie telefon ponownie przejęła „policjantka” ponaglając pokrzywdzoną mówiła, że kaucję trzeba wpłacić jak najszybciej. 87-latka nie miała całej kwoty dlatego rozmówczyni po rzekomych negocjacjach z prokuratorem przystała na niższą kwotę. Seniorka uwierzyła w opowiadaną historię, przerażona całą sytuacją zgodziła się na przekazanie pieniędzy. Po kaucję przyszedł rzekomy adwokat, któremu pokrzywdzona przekazała zapakowane w kopertę pieniądze w kwocie 80 000 złotych. Już po wszystkim 87-latka udała się do mieszkania córki. W rozmowie z nią dowiedziała się, że opowiedziana jej historia była fałszywa.- dodaje.

Kolejny raz apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi!

3 komentarzy

 • olo
  olo czwartek, 08 grudzień 2022 13:36 Link do komentarza

  Hahahahahahahahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Już tylko rżeć ze śmiechu bo nie idzie tego poważnie słuchać! Tyle informacji, tyle ostrzeżeń, a naiwność oszukanych nie ma granic.

 • Justus
  Justus czwartek, 08 grudzień 2022 15:09 Link do komentarza

  Niech Prezydent Zamościa założy specjalny "Fundusz dla pokrzywdzonych przez rzekomych policjantów, adwokatów, prokuratorów i wnuczków" i wypłaca tym wszystkim pokrzywdzonym jakieś zapomogi. Tych spraw jest na Zamojszczyźnie tak dużo, że trzeba ludziom pomagać! Bo opisy tych spraw w ezamosc.pl jak do tej pory skutkują jak przysłowiowym "grochem o ścianę":)) Co tydzień emeryci wydają po 50 - 80 tyś zł w ręce oszustów! Jak długo jeszcze???

 • Web
  Web czwartek, 08 grudzień 2022 20:06 Link do komentarza

  Czy to w całej Polsce się dzieje czy to u nas tacy bezrozumni ludzie mieszkają? Bo u nas co parę dni takie newsy!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Narzędzia

Follow Us

Reklama

ezamosc.pl

Polecamy

Sekcje