Reklama

Magistrat kontroluje systemy odprowadzania wód opadowych

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
W Zamościu trwają kontrole systemów odprowadzania wód opadowych do kanalizacji. Do tej pory skontrolowano prawie 400 posesji, ujawniono 48 przypadków nielegalnego wprowadzania wód deszczowych i roztopowych do kanalizacji sanitarnej.

Od 17 listopada do 2 grudnia skontrolowano około 380 posesji, na około 35 ulicach. Kontrolę przeprowadzono na osiedlach: Karolówka, Błonie, Zamczysko, Promyk. Obecnie kontrole dokonywane są na os. Wiśniowa.

Jak informuje magistrat, kontrola polega na zadymianiu przyłączy urządzeniem do tego przeznaczonym z użyciem koncentratu wytwarzającego parę dymną. Do tej pory ujawniono 48 przypadków nielegalnego wprowadzania wód deszczowych i roztopowych do kanalizacji sanitarnej. Do właścicieli ujawnionych posesji zostały skierowane pisma z pouczeniem prawnym oraz informacją o konieczności zaprzestania (rozłączenia) rynien i krat deszczowych od sanitarki.

PGK Spółka z o.o. w Zamościu przypomina o zakazie odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us