Reklama

Ulica Majdan gotowa

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Zakończyła się budowa drogi powiatowej w ulicy Majdan w Zamościu. Przypomnijmy, inwestycja realizowana była etapami od kilku lat.

Zakres rzeczowy wykonanych robót: budowa nawierzchni jezdni wraz z przebudową nawierzchni jezdni, budowa prawostronnego ciągu pieszo-rowerowego, budowa dojść do furtek posesji indywidualnych, przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych, budowa i przebudowa skrzyżowań, regulacja i wymiana zasuw wodociągowych, gazowych wraz z ich malowaniem, zabezpieczenie kolizji, regulacja i wymiana pokryw kanalizacji sanitarnej wraz z ich malowaniem, regulacja studni telekomunikacyjnych wraz z wymianą pokryw i ram na nowe, zabezpieczeniem kolizji, wykonanie kanału deszczowego z wpustami ulicznymi oraz studniami rewizyjnymi oraz odprowadzeniem, budowa kanału technologicznego i oświetlenia ulicznego, zamontowanie fotoradaru zasilanego energia słoneczną i wiatrową.

5 grudnia inwestycja została odebrana i przekazana do użytku.

"Zakończenie budowy ulicy Majdan umożliwiło w znacznym stopniu poprawę komunikacji drogowej miejscowości gminy wiejskiej Zamość w połączeniu do Drogi Krajowej nr 17 i mieszkańców m. Zamość poprzez drogę powiatową ul. Majdan na terenie miasta i następnie przez drogą gminną Gminy Wiejskiej Zamość nr 110381L do DK nr 74." - informuje zespół prasowy UM Zamość.

Wartość inwestycji wynosi 3 434 598,00 zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o., ul. Peowiaków 7, 22-400 Zamość. Budowę dofinansowano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2 060 758,80 zł.  

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us