Reklama

Zamość: Pijany kierowca na ul. Legionów. Zatankował, umył auto i .... zasnął

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
Pijany 39-latek przyjechał renaultem na stację paliw, zatankował samochód i skorzystał z myjni. Jego podejrzany stan zauważył inny uczestnik ruchu, który postanowił pojechać za 39-latkiem. Kierowca renaulta zaparkował auto na ul. Legionów i ... zasnął na kierownicy.

O ujęciu nietrzeźwego kierującego dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony w sobotę kilka minut po godzinie 16:00. Zgłaszający wyjaśnił, że na ulicy Legionów w Zamościu uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

- W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze dowiedzieli się, że zgłaszający zauważył jak kierujący renault wjechał na teren stacji paliw, zatankował samochód, później skorzystał z myjni samochodowej, a następnie wyjechał na ulicę. Z zachowania kierującego wynikało, że może być pod działaniem alkoholu. Zgłaszający pojechał za nim i kiedy kierujący renault zatrzymał się na ulicy Legionów zgłaszający zareagował. Podszedł do niego, w samochodzie na siedzeniu kierowcy spał oparty o kierownicę mężczyzna. Silnik pojazdu był włączony, zgłaszający unieruchomił pojazd, zabrał kluczyki i zawiadomił służby. - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący renaultem w organizmie miał ponad 2,7 promila alkoholu. 39-latek z Zamościa odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za podobne przestępstwo odpowie również 45-latek z gminy Adamów, który w sobotę w Suchowoli został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierując volkswagenem w organizmie miał ponad 2 promile. Natomiast w niedzielę za kierownicę volkswagena po wypiciu alkoholu zdecydował się usiąść 27-latek z gminy Tyszowce. Do kontroli drogowej został zatrzymany przez policjantów z Łabuń, w miejscowości Dub. Badanie wykazało w organizmie 27-latka ponad 2 promile alkoholu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us