Reklama

Reklama

Zamość: "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Najmłodsi wypoczywający mieli okazję zobaczenia samochodu pożarniczego od wewnątrz, foto: PSP Zamość, materiał nadesłany Najmłodsi wypoczywający mieli okazję zobaczenia samochodu pożarniczego od wewnątrz, foto: PSP Zamość, materiał nadesłany

Strażacy zamojskiej komendy PSP włączyli się w organizację imprezy sportowo-rekreacyjnej pn."Zachowaj trzeźwy umysł - sportowe wakacje 2017", wpisując się tym samym w ogólnopolską akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Wydarzenie odbyło się 11 sierpnia nad zamojskim zalewem. Głównym organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

- Jak wskazują statystki, częstą przyczyną utonięć jest spożywanie alkoholu podczas takiego wypoczynku. Dlatego też niezmiernie istotnym jest podejmowanie wszelkiego rodzaju działań profilaktycznych. Strażacy podczas prelekcji skierowanej do osób wypoczywających nad zalewem przybliżyli zasady postępowania podczas udzielania pomocy tonącym, omówili specyfikę służby a także prezentowali sprzęt znajdujący się na wyposażeniu samochodu gaśniczego - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. - Najmłodsi wypoczywający mieli okazję zobaczenia samochodu pożarniczego od wewnątrz czy też ochłodzenia się w strugach wody, co przy tak wysokiej temperaturze mogło być przyjemnym doznaniem - dodaje. 

Strażacy apelują do osób wypoczywających nad wodą o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku. - Zapewnienie bezpieczeństwa zależy od przestrzegania kilku elementarnych zasad. Nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu lub środków odurzających - takie osoby najczęściej są narażone na utonięcie, nie wchodźmy do wody zaraz po opalaniu się na słońcu – może to grozić  szokiem termicznym lub utratą przytomności, a po wejściu najpierw należy schłodzić okolicę serca, karku oraz twarz, nie skaczmy do wody na "główkę", tym bardziej jeśli nie znamy głębokości wody, taki skok może doprowadzić do urazu kręgosłupa i kalectwa, do wody wchodzimy tylko w miejscach oznakowanych, najlepiej gdy nad kąpiącymi się czuwa ratownik, korzystając ze sprzętu wodnego upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie umieją pływać mają na sobie specjalne kamizelki, rodzice powinni zawsze czuwać nad kąpiącym się dzieckiem - wylicza Szozda.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us