Reklama
Reklama

Zamość: Terytorialsi złożą przysięgę wojskową

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
1 października, na Rynku Wielkim w Zamościu, odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy-ochotników 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz żołnierzy 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego.

- Uroczystą przysięgę wojskową poprzedzi Msza Święta w intencji żołnierzy, która zostanie odprawiona w Kościele Garnizonowym św. Jana Bożego, przy ul. Koszary 17 w Zamościu. Po mszy nastąpi przemarsz wojska ulicami Zamościa na miejsce przysięgi. Ceremonia rozpocznie się o godz. 12.00 i zakończy defiladą wojskową około godz. 13.00. Uroczystość na Rynku Wielkim w Zamościu wpisuje się w obchodzone właśnie święto Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileusz 5-lecia formacji. - informuje Marta Gaborek, rzecznik prasowy 2LBOT.  - Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Takie zobowiązanie w najbliższą sobotę podejmie blisko 100 żołnierzy-ochotników 2 Lubelskiej Brygady OT, którzy wypowiedzą uroczyście słowa roty. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych. - dodaje. 

Obecnie w WOT służy ponad 34 tys. żołnierzy, w tym ok. 20% kobiet.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us