Reklama

56-latka oszukana metodą "na kryptowalutę"

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy
56-latka z Zamościa została oszukana podczas inwestowania w kryptowaluty. Zamiast oczekiwanego zysku straciła pieniądze. Dodatkowo do spłaty ma kredyt.

- Kobieta przyznała policjantom, że kilka miesięcy wcześniej weszła na stronę internetową poświęconą takim sposobom inwestowania. Skuszona wizją zysku przelała kilkaset złotych na wskazany tam numer konta. Niestety strona internetowa szybko zniknęła, a pokrzywdzona nie wiedziała, co dalej stało się z jej pieniędzmi. Mimo to kobieta nie złożyła w tej sprawie zawiadomienia. Po trzech miesiącach, ku zdziwieniu 56-latki, odezwał się do niej specjalista "od kryptowalut" i poinformował o możliwości wypłaty przelanych przez nią środków wraz z osiągniętymi zyskami inwestycyjnymi. Za namową mężczyzny pokrzywdzona zalogowała się na podanej przez niego stronie internetowej prz użyciu loginu i hasła do swojej bankowości. Nie wiedziała, że w tym momencie oszuści przejęli dane, dzięki którym mogli dokonywać transakcji na jej koncie bankowym. - relacjonuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji. 

Niedługo po tym 56-latka zauważyła na swoim koncie przelew na kilka tysięcy i uznała, że jest to należny jej zysk. Dopiero przy okazji wizyty w banku dowiedziała się, że na jej dane zostało zaciągnięte zobowiązanie w formie kredytu, z którego środki wraz z posiadanymi na koncie oszczędnościami, zostały przelane na inny rachunek. 56-latka straciła łącznie blisko 7 tysięcy złotych.

3 komentarzy

 • Wiech
  Wiech sobota, 24 wrzesień 2022 10:59 Link do komentarza

  Nie to już przechodzi ludzkie pojęcie! Tyle się o tym piszę, co tydzień prawie jakieś oszustwa się u nas zdarzają a tu ciągle nowe ofiary oszustów. Czy chęć szybkiego zysku odbiera ludziom rozum?

 • Justus
  Justus sobota, 24 wrzesień 2022 19:42 Link do komentarza

  Ja tu pani podeślę link, w który pani wpisze swój bankowy login i hasło a resztą my już się zajmiemy... Tak, że będzie pani zadowolona! Zrobimy tylko przelew pieniędzy i to wszystko! Pasuje? Pasuje ? No to do dzieła! Chcącemu nie dzieje się krzywda:))

 • anna
  anna poniedziałek, 26 wrzesień 2022 19:50 Link do komentarza

  została oszukana 2 razy ! chytra baba z radomia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us