Reklama

Kierowca ukradł ponad 700 kilogramów cukru. Wagę oszukiwał beczkami z wodą

foto: Policja foto: Policja
56-letni pracownik firmy przewozowej kradł dostarczany z cukrowni do kontrahentów cukier. Zawyżał wagę pojazdu przed załadunkiem beczkami z wodą, którą następnie wylewał w czasie ładowania cukru. Powstałą w ten sposób nadwyżkę towaru odsypywał.

W miniony wtorek współwłaścicielka jednej z działających na terenie powiatu zamojskiego firm transportowych powiadomiła policjantów, że prawdopodobnie jeden z jej pracowników dokonał kradzieży przewożonego towaru. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży cukru, który firma przewoziła z cukrowni do kontrahentów.

- Realizując czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że pracownik dokonywał kradzieży fałszując wagę pojazdu podczas tarowania samochodu przed załadunkiem cukru. W schowku ciężarówki przewoził wypełnione wodą plastikowe beczki zwiększając tym tarę samochodu. Tak załadowany samochód był ważony przed załadunkiem towaru. W momencie załadunku nieuczciwy pracownik wylewał wodę z beczek. Tym samym w miejsce wagi wylanej wody wchodziła waga ładowanego cukru. Powstałą w ten sposób nadwyżkę ładunku odsypywał. - relacjonuje Dorota Krukowska - Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Podejrzenie padło na zatrudnionego w firmie 56-letniego mieszkańca gminy Łabunie, który przewoził towar. Mężczyzna skradziony cukier przechowywał na posesji w gminie Miączyn. Policjanci odnaleźli tam kilka worków tego produktu.

Podejrzany o kradzież 56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wykonane w tej sprawie przez policjantów czynności oraz zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów. Usłyszał je wczoraj. Jak się okazało 56-latek kradł w taki sposób towar kilka razy zabierając łącznie ponad 700 kilogramów cukru. Ze swojego postępowania 56-latek wytłumaczy się przed sądem.

Kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

4 komentarzy

 • Iga
  Iga piątek, 16 wrzesień 2022 09:05 Link do komentarza

  To w tych zielonych workach jest cukier?!!! I potem go wsypują do torebek? Kurna mać, to takim brudem słodzimy herbatę czy kawę?....Tfu!

 • Paweł
  Paweł piątek, 16 wrzesień 2022 12:15 Link do komentarza

  UWAGA: -ja w innej sprawie- może ktoś się zlituje: przy ul. Szczebrzeskiej tam gdzie jest sklep GROSZEK,dawniej Delikatesy Centrum jakiś-jakaś..... tu nie będę się wyrażać brzydko-sami sobie dopowiedzcie- podrzucił małego kotka-kocurka, kotek lgnie do ludzi, ale żywot jego może być krótki ze względu na (i tu wyrażę się) panujący burdel remontowy tejże ulicy, samochody tego kotka zmienią go w placek. Gdybym mógł przygarnąłbym zwierzaka, ale praca moja związana jest z wyjazdami więc nie miałby się nim kto zająć.

 • do Iga
  do Iga piątek, 16 wrzesień 2022 18:54 Link do komentarza

  czytaj ze zrozumieniem, cukier byl zapewne w tej cysternie na zdjeciu a worki nalezaly do złodzieja, ktory w nie przesypał cukier dla siebie

 • cukiernik
  cukiernik piątek, 16 wrzesień 2022 20:40 Link do komentarza

  znam jednego krzysia, co jak był młody to kradł kury po wsi, cwany lis z niego. już to widzę jak kierowca zrywa plombę odsypuję wiaderko, jedzie na rozładunek z uszkodzoną plombą i nikt nigdy nic nie powiedział w tym temacie z odbiorców. z tymi beczkami z wodą, też kogoś fantazja poniosła, kierowcę czzy szefową ?

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us