Reklama

Areszt za kradzieże i zniszczenie samochodu

foto: Policja foto: Policja
26-latek kradł towar z marketów spożywczych na terenie Zamościa. Ze sklepowych półek zabrał alkohol i inne produkty na łączną kwotę ponad 2700 złotych.Mężczyzna odpowie też za kradzież portfela oraz porysowanie lakieru i wyrwanie lusterka zaparkowanej toyoty, wartość uszkodzeń wyniosła ponad 13 tysięcy złotych.

- Policjanci z zamojskiej komendy pracowali nad wyjaśnieniem sprawy zgłoszonych kradzieży sklepowych. W okresie wakacji nieznany wówczas sprawca z półek marketów spożywczych na terenie miasta kradł alkohol różnych marek, artykuły spożywcze, przemysłowe i kosmetyczne. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm oszacowali wartość poniesionych strat na łączną kwotę ponad 2700 złotych. - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Funkcjonariuszom, w ustaleniu sprawcy, pomogły nagrania ze sklepowych kamer. 

- Podejrzanym okazał się 26-latek bez stałego miejsca zamieszkania, który wtedy przebywał w Zamościu. Kryminalni ustalili również, gdzie aktualnie przebywa. W minioną sobotę 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało kradzieże sklepowe to nie jedyne przestępstwa, których dopuścił się zatrzymany. Podejrzewany jest on także o dokonanie kradzieży szczególnie zuchwałej podczas zakrapianego alkoholem spotkania towarzyskiego. Wówczas z kieszeni współbiesiadnika zabrał portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 2000 złotych. 26-latek odpowie też za zniszczenie zaparkowanej na terenie Starego Miasta toyoty. Umyślnie uszkodził w aucie powłokę lakierniczą oraz wyrwał jedno z lusterek zewnętrznych. Wartość strat właściciel toyoty wycenił na ponad 13 000 złotych. - dodaje rzeczniczka.

Wczoraj 26-latek usłyszał zarzuty. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które odbywał karę więzienia, dlatego też teraz odpowie w warunkach recydywy. Sąd przychylając się do wniosku policjantów i prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres 3 miesięcy.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us